Lednové zimy od roku 2014: Kromě té loňské byly všechny poněkud vrtkavé
Foto: autorka

Lednové zimy od roku 2014: Kromě té loňské byly všechny poněkud vrtkavé

4. 2. 2020

První třetina letošní zimy je za námi. Jaká byla? V Rožnově pod Radhoštěm a jeho blízkém okolí spíše připomínala pozdní podzim nebo brzké jaro.

Třikrát napadl sníh, ale během několika dnů roztál. Slunečních dnů mnoho nebylo, žádné velké mrazy a rampouchy jsem letos ještě neviděla.

24. ledna jsem během dvouhodinové jízdy autem z Beskyd do Moravského krasu zažila několik proměn počasí. Mráz, jasnou i šedivou oblohu, mlhu, krajinu s i bez sněhu, námrazu a déšť. Byla letošní lednová zima výjimečná? Odpověď jsem hledala ve svém fotoarchivu. Posledních sedm roků s jedinou výjimkou bylo v lednu počasí vrtkavé. Tou výjimkou byl loňský leden. V našich končinách ležel sníh celý měsíc, řeka byla zamrzlá a nebyly žádné oblevy.

Ve fotogalerii můžete vidět, jaké byly lednové zimy ve městě a jeho okolí.

Dětem, zemědělcům a přírodě přeji pořádnou bílou peřinu, aby se vyplnila pranostika „ únor bílý, pole sílí“.   

můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Jak je vidno, nic nového pod sluncem ani v čase lednovém. Aničko, pěkně máš ty zimy zdokumentované. Tady může každý na vlastní oči vidět, že "všechno už tu bylo". Dík! :-)
Jitka Hašková
Aničko, díky, pěkné srovnání. Já bych za letošní Prahu mohla dát všechno jenom holé bez sněhu.
Hana Rypáčková
Tento způsob zimy...Ale zima to je...
Anna Čípová
Děkuji všem za milé komentáře. Elenko, úvodní foto je ze 17. ledna 2016.
Elena Valeriánová
Ta úvodní fotka je krásná, je z letošní zimy? Asi ne....
Elena Valeriánová
Aničko, fotky uchovej pro příští generace. U nás nebylo zatím nic, myslím dole, na kopečkách něco málo sněhu bylo.
Marie Ženatová
Aničko moc děkuji za nádherné zimní fotečky...
Eva Mužíková
Aničko, krásné fotky.
Soňa Prachfeldová
Krásné fotky, uvidíme co nám ještě letošní zima připraví krome5 deště a vichrù.
Irena Mertová
Krásné fotky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.