Zimní cestování do mé rodné vesničky
Foto: autorka

Zimní cestování do mé rodné vesničky

14. 2. 2020

Dnes se u nás trochu ochladilo, dokonce napadl menší poprašek sněhu, který jsem už ráno odmetala. Počasí není nejvlídnější, ale ve srovnání s velikým vichrem v předchozích dvou dnech je přece jen lepší.

Ovšem já nyní dopoledne raději zůstávám u počítače a chci Vám jen trochu ukázat obrázky zimy, které jsem zažila, když jsem jela v pondělí 27. ledna do své rodné vesničky Protivanov na Drahanské vrchovině...

Jezdím tam autobusem, většinou si sednu hned na první sedadlo a tak mohu i z autobusu trochu fotit ukázky zimy cestou - ovšem vím, že nejsou dokonalé.

Já je prostě ukazuji, jak jsem je při jízdě autobusem nafotila, takže je tam pochopitelně i ten autobus...

Jenže sněhu je u nás tak málo, že mám radost i z těchto snímečků.

A už Vás zvu na malou projížďku...

Ale na závěr bych ještě chtěla napsat několik prosebných vět, které mi pomáhají, když je mi hodně těžko...

"Otče nebes já Tě prosím, dej mi zdraví, duši klid, abych mohla v každé době sama sobě posloužit,

 do duše mi upřímnost a lásku dej - k práci, kterou mohu konat milý Bože pomáhej..."

Volala mi totiž spolužačka z nedaleké vesnice, že když byly ty veliké vichry, že vůbec nespala a jen se chodila dívat, jestli jí vítr neshodil nějaké střešní tašky - vím osobně, že hodně lidí mělo problémy - u mne vítr shodil na štěstí na zem jen "popelnici..."

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Maruško, srdci milá krajina i modlitba. Jako dítě jsem se modlila před spaním Andělíčků můj strážníčku opatruj mi mou dušičku, opatruj ji ve dne v noci, od škody a od zlé moci. Děkuji za vyjížďku do Tvé vesničky.
Jitka Caklová
Maruško, krásné autentické, jako bych v tom autobuse seděla s Vámi a dívala se Vašima očima :-)
Eva Mužíková
Maruško, já jsem vůbec ten autobus na fotkách nevnímala. Vnímala jsem jen krásu zimní krajiny. Hezké, nápadité...
Dana Puchalská
Je to výlet s reportážními fotografiemi a je hezký.
Anna Potůčková
V modlitbách je mnohdy obrovská síla a svítá naděje! Takové zimní fotky se musí nafotit jak to jen jde, neboť sníh začíná být nedostatkovým zbožím, jako za totality bylo tropické ovoce nebo kakao.
Hana Rypáčková
Určitě motlitby pomáhají. A v pocukrované krajině je taková čistota, jako po motlitbách v duši.
Naděžda Špásová
Maruško, to nevadí, že je to z autobusu, fotky jsou hezké a hlavně je na nich to, co jsi chtěla ukázat. Taky dost často fotím za jízdy. :-)
Zuzana Pivcová
Někdy jsem se také pokusila při cestování autobusem fotit, ale obrázky byly hodně roztřesené, což se o těchto říct nedá. Maruško, Ty jsi čistá a láskyplná bytost a Bůh to dobře ví.
Jitka Hašková
Moc hezká zimní nádhera. Mě vůbec nevadí nějaké focení přes sklo. Ráda jsem si fotky prohlédla, V Praze žádná zimní nádhera není.
Věra Ježková
Maruško, ty prosebné věty jsou krásné. Ráda jsem se s tebou projela. Záběry z auta se mi moc líbí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.