Únor 2020
FOTO: Marie Bartošová, Marie Měchurová, Radovan Cakl

Únor 2020

21. 2. 2020

V tom íčkovém kalendáři
únor bílý nám neschází.
Za okny však, ač ne všude,
zdá se, brzy jaro bude.

Kopeček je v bílém hávu,
ale u nás vidím trávu.
Náchod k nebi pyšně dme se,
sněženkami kocháme se.

Dál vidím Zimní idylku
jak běloskvoucí postýlku.
Časy se nám trochu pletou,
když v únoru kytky kvetou.

Nakonec v obou případech
modrá obloha bere dech.
Pod ledem Zimní Žabakor,
však jarně zpívá ptačí chór.

poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
A já si říkala, že mi v tom únoru něco schází. A ono je to veršování o kalendáři. Hezké a milé. (Takto je to správně!)
Elena Valeriánová
A na si rikala, že mi v tom únoru něco schází. A ona je to veršování o kalendáři. Hezké a milé.
Dana Puchalská
Všechno co jsem chtěla napsat, je už napsané přede mnou. Ale nic mi nebrání pochválit básničku a fotky, které vidím den co den doma na íčkařském kalendáři.
Jana Kollinová
Těšila jsem se na únorovou báseň inspirovanou fotografiemi z íčkařského kalendáře. Moc se mi líbí a těším se na březnovou. Kde se, dámy básnířky i60, ve vás bere to umění básnění? :-)
Hana Nováková
Pěkné spojení básně se zimní přírodou. Bohužel, u nás v nížině jsou to jen vzpomínky
ivana kosťunová
Líbí se mi, že jste si ke své básni vybrala povedené fotky íčkařů.
Marie Seitlová
Jani moc pěkná básnička o letošním nezvyklém únoru. Moc se mi líbí fotky, alespoň na nich je krásná zima. Díky.
Jitka Chodorová
Jani, hezké veršování. Musím říci sama za sebe, že mně to bílé moc nechybí, na druhou stranu typická tvář bílého února by asi byla vítaná, hlavně dětmi, milovníky zimních sportů a v neposlední řadě sama příroda by jí vítala s radostí.
Irena Mertová
A zapomněla jsem Vám Jano pochválit básničku - je milá...
Irena Mertová
Na Žižkově sníh nebyl vůbec. A dnes nad ránem bouřka, beru to jako první jarní, chytla jsem co jsem měla po ruce (mobil), abych měla celý rok sílu :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.