Zdánlivě obyčejné účesy, které sluší v každém věku
Ilustrační foto: pinterest.com

Zdánlivě obyčejné účesy, které sluší v každém věku

2. 3. 2020

Najít jednoduchý a pohodlný účes, který sluší, je pro ženy vyššího věku obtížné. Tedy, ony samy to často tvrdí. Někdy si však starosti s vlasy způsobují samy. Buďto proto, že odmítají změnu, nebo naopak proto, že udělají změnu příliš radikální.

Ale existuje skupina žen, které nosí účesy zdánlivě jednoduché, někdo by řekl, nezajímavé. Ani dlouhé, ani krátké. Nepoutají pozornost. Nejde o módní trend ani o složitý střih. Přitom jsou slušivé a jejich nositelky zpravidla působí výrazně mladší, než ve skutečnosti jsou.

Jde o účes, na kterém není poznat, jestli dáma byla u kadeřníka včera nebo před dvěma měsíci. Nějaký ten centimetr délky v něm nehraje velkou roli. Vše působí přirozeně, vzdušně.

Není to styl pro ženy, které mají rády účesy pevné, s velkou spotřebou tužidla a laku. Není ani pro ženy, které vyznávají sportovní styl oblékání a milují hodně krátké střihy. Řeč je účesech velmi ženských, které se ovšem hodí k elegantním šatům stejně jako k tričku a džínám.  A je jedno, jestli je jejich nositelkám čtyřicet nebo sedmdesát let.

Tady je malá inspirace, tedy účesy, které jsou vděčné a zároveň věčné.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Účesy se mi líbí. Problémem mnohdy bývá kvalita vlasů a navíc s přibývajícím věkem vlasy slábnou a o bujné hřívě si většina seniorek může nechat jen zdát. Dobrá kadeřnice dokáže zvolit účes, který seniorce zvedne sebevědomí neboť vlasy jsou, byly a budou ozdobou ženy.
Eva Mužíková
První a poslední fotka, to je můj styl, ve kterém se cítím dobře. Ale v zimním období, kdy nikdy nevyjdu bez pokrývky hlavy, je to s mým účesem spíš tragédie.
Zuzana Pivcová
Připadá mi, že účes na titulním snímku je paruka, ale jinak jsou ty účesy docela slušivé, i když ne pro mě.
ivana kosťunová
Řekla bych, že to je pořád stejný sestřih, jenom různě zpracovaný.
Věra Ježková
Hezké. Můj účes by se mezi tyto hodil; jsem s ním spokojena. Jako mladá jsem si vlasy hodně tupírovala a lakovala – zpětně se mi to velmi nelíbí.

Zpět na homepage Zpět na článek