Vzpomínky na naše první závody
FOTO: archiv autorky

Vzpomínky na naše první závody

1. 3. 2020

Dlouho jsem tentokrát váhala zapojit se do soutěže. To proto, aby zde na íčku nebylo tzv: "Pře/Bertíkováno". Ale nakonec jsem se rozhodla podělit se s vámi o naše první kroky (skoky) na parkuru agility. Byl to náš první velký závod, takový křest ohněm až ve vzdáleném Vrchlabí. Po něm následovala řada dalších a dalších, postupem času jsme se díky našim umístěním (téměř vždy vítězství) dostali do povědomí a Bertík patřil k obávaným konkurentům... Ale první závod byl přece jen nejemotivnější, proto se ráda o jeho průběh s vámi podělím.

 

Ráno raníčko Bertice vstala, věci si do auta narovnala,

ještě se na to vy...  směju, přijedem domů až k večeru.

Ani ten Bertík nemá stání, do auta bábu furt popohání,

když ho ta do kšírků donutí, rázem má chuděra po chuti.

 

Silnice jsou plné vody, jedem s Bertem na závody,

až do toho Vrchlabí, dálka nás snad neznaví.

Neveselá, truchlivá, v autě nálada je,

co nás čeká na parkuru, pro nás záhada je.

 

Obavy mám v hlavě sílí, aby závod nezrušili, 

byla by to velká škoda, kdyby parkur spláchla voda.

Parkur těžkej připravili, odolal však jenom chvíli,

v devět hodin maličko, vysvitlo i sluníčko.

 

To neznáte Bertíčka, 

on je zkrátka JEDNIČKA !!!

 

Když se pejsek dobře vede, na parkuru zázrak svede,

hned po prvním závodě, vítězíme v pohodě.

Myšlenky však v hlavě tlačí, zda i na ten druhý stačí,

já mu věřím, on mně taky, spolehneme na zázraky.

 

Povedlo se!! Velká sláva, druhou výhru k dobru dává,

a tak v pravé poledne, skončili jsme na bedně.

Zlatý metál, pohár k tomu, nyní rychle zpátky domů,

napsat zprávu pro přátele,  potom hurá do postele.

 

TOTO MOJE " VERŠOVÁNÍ"  přijměte prosím jako vzpomínku na mého zrzavého kamaráda, který svými kousky přinášel i mnohým z vás okamžiky radosti. Děkuji Vám, že máte pro mne pochopení, Bertík pro mne opravdu hodně znamenal. Můj kamarád, moje potěšení, moje zlobidlo a motor, který mne nutil k aktivitám, a tak nedovolil, abych - jak s oblibou říkám: "Obrostla mechem".  Děkuji Bertice

(Předposlední fotka od profíka vložená s jeho souhlasem)

 

 

 

Soutěž - Mazlíčci
Hodnocení:
(4.8 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Evi, neboj nebude tu jak říkáš PŘEBERTÍKOVÁNO. Bertík byl prostě kámoš a parťák číslo 1. A fotky i video jsou super a já Ti děkuju.
Jana Kollinová
Evi, vzpomínka na Bertíka je třešničkou na dortu příběhů domácích mazlíčků. Bertík byl Pan pes s obrovskou duší a vím, že v Tvém srdci má své trvalé místo.
Anna Potůčková
Evi díky za tento příspěvek. Na fotce je vidět jak moc Vám oběma spolu bylo dobře, a byli jste oba spolu štastní! A Bertík je úplně stejný jako dceřina Lola, kterou adoptovala z útulku, kam se dostala z nějaké romské osady.
Soňa Prachfeldová
Evko, kdo poznal takovou dvojku Bertíka a Bertici , ten je má navždy uložené v srdci i v hlavě. Nezapomenu na Ještěd, na Doksy, byli jste úžasní. Bertík přešel Duhový most a je s Tebou stále. Někdy mě napadají fantasmyslenky, když se se svými miláčky všeho druhu zase uvidíme, to tedy každý závěrečné spoustu místa. Ale vesmír je nekonečný, vše zvládneme. Díky za krásný článek i fotky. Bertík byl jednička jako panička :-)
Danuše Onderková
Evi, moc pěkné. Poznala jsem Bertíka a nedá se na něj zapomenout
Jitka Hašková
Evo, máš krásné vzpomínky až jsem se u toho rozplakala. jsi úžasná, v tom videu ty jsi musela běhat rychle jako Bertík.
Libuše Křapová
Evi, Bertík byl číslo a jednička. Prostě nad něj není a nebude. Vzpomínání na někoho tak milého, živého, šťastného a štěstí a radost vzbuzujícího prostě neomrzí. Měj se dobře v tom psím nebi, Bertíku, ty na svou paničku určitě také vzpomínáš pořád a rád.
Jitka Chodorová
Evo, díky za pěkné vzpomínání, Bertík mi v soutěži chyběl, tak jsem měla velkou radost, když jsem na Tvůj článek narazila. Bertík byl určitě jedinečný, máš na co vzpomínat, i když zatím jsou ještě vzpomínky trochu bolavé.
Olga Štolbová
Evi, díky. Vzpomínky jsou důležité a smutek k nim vůbec nepatří. Bertík byl třída a vlastně jen tvou zásluhou. Byly to krásné roky, máš na co vzpomínat. ***** ♥
Hana Rypáčková
Budu mít teprve dva měsíce bez.... Zatím ho vidím jako chudáčka.....Oba pejsky mám na zahradě ..

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.