Díval se
Foto: Archiv JZ

Díval se

9. 3. 2020

Díval se na ni, jak přichází

Díval se přes deště provazy.

 

Díval se, když jí vzal ruce do svých

Díval se, jak přemáhá ostych.

 

Díval se, i když ji objímal

Díval se, když s ní jen tiše stál.

 

Díval se, když líbal ji dlouze

Díval se, jak podléhá touze.

 

Díval se, jak září očima

Díval se, jak film ji dojímá.

 

Díval se, jak mlsá zmrzlinu

Díval se, jak sedí ve stínu.

 

Díval se, jak ladně svléká se

Díval se na ženu po čase.

 

Díval se na půvab, silně vzrušen

Díval se jí až na dno duše.

 

Díval se, jak s pejskem dovádí

Díval se s úžasem na mládí.

 

Díval se, jak češe si vlasy,

Díval se na tu spoustu krásy.

 

Díval se, i když se vzbudila

Díval se, když říkal „má milá“.

 

Díval se na ni tak, jak nedíval se každý.

Dívala se, jak odchází z jejího života navždy.

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Soukupová
I to se v životě stává. Moc hezké veršování.
Jan Zelenka
Chci jen poznamenat, že jsme s Věrkou velmi dobří přátelé. Máme řadu společných zájmů, včetně literatury. Spolupráce s ní je pro mne vítaným oživením v mé literární činnosti. Musím se ale přiznat, že od doby, kdy se známe, si musím dávat daleko větší pozor na pravopis, ale stejně to místy neuhlídám. Takhle to dopadá, když se člověk seznámí s odborníkem. Na stará kolena jsem nucený se učit česky. Díky za to, Věrko.
Elena Valeriánová
Věrko, tak jsem to špatně chápala v souvislosti s panem JZ a jeho fotografií i odchodem jeho ženy. Omlouvám se.
Libuše Křapová
Uf, Věrko, to to smutně dopadlo :-( Ale báseň je moc hezká
Eva Mužíková
Věrko. Přiznám se, že jsem se domnívala, že je tato nádherná básnička z Tvého života. Snad mne na tuto myšlenku přivedla fotografie. Jen ta poslední věta mi do mého názoru nějak nezapadla. Opravdu umíš, Bertice.
Danka Rotyková
Je to nádhera, co říci víc?
Dana Puchalská
Věrko. Přiznám se i bez mučení, že jsem Tvojí novou báseň četla už včera na profilu. Jsi fakt básnířka, jak už přede mnou napsala Zuzana.
Věra Ježková
Moc vám děkuji. :-) Básnička nemá s mým životem nic společného. Napadla mě nedávno při čekání na autobus. Elenko, na konci je pointa. On od ní odešel. Na začátku se díval, jak ona přichází, na konci se ona dívala, jak on odchází. Fotografii podle mých představ mi našel Jenda poté, co jsem si postěžovala, že na pixabay jsou samí barevní svalovci.
Elena Valeriánová
Věrko, citlivě napsané. Jen ten poslední verš mi trošku neštymuje. Pokud je to báseň adresná, tak neměl by být v mužském rodu? ON se díval, ONA odcházela. Anebo jsem to jen špatně pochopila?!
Jan Zelenka
Věrko, tuto tvou báseň pochopitelně znám, ale čtu si ji už po několikáté a pokaždé mne dojímá. Jsi básník!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.