Je čas na hádanky - Gin s Tonicem
ilustrační foto: pixabay.com

Je čas na hádanky - Gin s Tonicem

14. 3. 2020

Nastala ta správná doba pro hádanky. Nabízím jednu docela známou. Stačí se trochu víc zamyslet a určitě na to přijdete.

 

Máme dvě sklenice. V jedné je 1 dl Ginu, ve druhé 1 dl Tonicu. Ze sklenice s Ginem odlijeme 3 cl do sklenice s Tonikem a důkladně promícháme. Vznikne tak známý drink Gin & Tonic. Následně odlijeme 3 cl vzniklého drinku zpět do sklenice s Ginem.

Je nyní více Ginu ve sklenici s Tonicem nebo Tonicu ve sklenici s Ginem?

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Já bych řekla, že sice tekutiny je stejně, ale v té sklenici s ginem bude ginu tak kolem 8 cl, takže tam přibude jeden, zatímco s tím tonikem tam zbudou z přilitých 3 cl jen 2 cl díky rozmíchání a částečnému vrácení zpět (no, bingo jako s trolejí na fotce z Hradce to asi nebude). :-D
Jana Šenbergerová
Dobrá finta. Gin ani tonik nemám, tak jsem si to nakreslila a pobavila se, ale jestli jsem došla ke správné odpovědi, nevím. :-)
Dana Puchalská
V první sklenici bude ginu stejně, ale nebude to mít ten správný říz. Protože to bude pouze naředěný gin.
Věra Lišková
Asi ne. Ani jedno neplatí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...