Zachraň bábu, zachraň dědka
Ilustrační foto: ingimage.com

Zachraň bábu, zachraň dědka

25. 3. 2020

Tak s tímto mottem v nadpisu přišel herec Mádl ve svém videu, kde apeluje na ty zdravé, ať pomáhají důchodcům. Aktivita jistě chvályhodná, ale ten nadpis, že? Nebo se někdo z vás cítí být bábou nebo dědkem? I jeho kolega herec Ondřej Suchý se k tomuto názvu vyjádřil poněkud nepochvalně.

Inu, ono není divu, fakt to zní dost urážlivě a už jen proto bych se k této iniciativě o nějakou pomoc neobrátil. Ne, že bych to potřeboval, žiji na vesnici (dokonce na vesnici roku 2019) a je zde dost lidí, kteří v případě potřeby velmi ochotně pomohou, včetně starosty a jeho týmu. Vlastně se mne tato aktivita až tak moc netýká, jen mne ten název trochu zvedl ze židle.

Do toho  ČT otevřela program pro důchodce, bohužel skladby programů s různými těmi Eliškami a Nemocnicemi na kraji města ukazuje jakousi bezmoc při vybírání toho, co by seniory mohlo bavit. Televize v době karantény jistě pomáhá vyjít z nudy, ale čtyřicet nebo padesát let starý seriál tomu zjevně nepomůže. Už chybí jenom Tři chlapi v chalupě a Okres na severu, ať jsou ta socialistická léta více kompletní. Je pravdou, že mám televizní ovladač, který mne přenese někam, kde se mi bude více líbit, leč při té propagandě před zapojením ČT 3 jsem si od toho sliboval přece jen víc…

Přiznávám, že to je moje chyba, protože když vidím skladbu programů na ostatních ČT kanálech, jako je Colombo nebo To je vražda, tak mi mělo být jasné, že nového neuvidím nic. No, jak říkám, ještě že mám ten televizní ovladač…

Autor: Petr Halda
Hodnocení:
(5.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Gebauerová
Mádla i Issovou jsem měla ráda do té doby, než se poprvé uvedl s bábou a dědkem. Myslím, že se to mnohým z nás nelíbilo. Pomoc je snad dobrá pro nemohoucí, ale já si rozhodně raději seženu vše sama i vyvenčím psa, aspoň vím, kde se pohybuji. A objednávat si jídlo, jak sek to v Praze nabízí seniorům, to už vůbec ne, za prvé ráda vařím a vím, že potřebnou hygienu dodržím, zatímco to dovezené prošlo rukama dovozců ,potravin, kuchařů a opět dovozce domů, takže ne. Chápu, že to využijí třeba zdravotně postižení. Co se týče ČT 3, tak to je snad opravdu jen pro nějaké stařečky zavřené v DD. Starých programů jsme si za poslední léta užili dost i v jiných televizích, takže o to nestojím. A žádné novinky jsem tam za těch několik pokusů nezaznamenala, takže ro mne to není.
Soňa Prachfeldová
Je to nezdvořilé, měla jsem ho za inteligentnejsiho. Tv 3 je mi to jedno, nepotřebují.
Zuzana Pivcová
Já myslím, že na tom má určitou vinu dlouholetá špatná mezigenerační komunikace, a to hlavně ve veřejném společenském pojetí. Kde je víc generací v rodině a výchova v duchu úcty, tam je to jiné. Hodně k tomu přispěl bleskový nástup internetu a dalších médií, který vlastně mladou generaci vědomostně nadřadil nad nás. Alespoň oni to tak pojali. Čím bychom pro ně měli být cenní? Vždyť i v těch reklamách jsou ti senioři pojati jako takoví velmi jednoduší. Mluví se jen o celebritách a o silných a dravých. Málokde jsou prezentovány lékařské a další kapacity z řad starší generace. Tak už bych se na toho Mádla nezlobila. Lépe to nedal. Třeba se teď ten vývoj trochu zvrátí k lepšímu. Našlápnuto je.
Eva Mužíková
Mádl se tu již probíral, nic nového. TV 3 se mi podařilo teprve včera večer naladit, takže nemám přehled co vysílá. Ale podle reakcí ??? No udělám si časem názor sama.
Naděžda Špásová
S tím, co jste napsal lze jen souhlasit. Už mi dost vadí, že mají všichni v puse seniory, Mádl mi nijak nevadil, ale asi si to u seniorů pěkně zavařil. Za bábu se rozhodně nepovažuji. ČT 3 si mohli ušetřit, ano zaplaťpánbůh za ovladač. :-)
Elena Valeriánová
....ještěže mám ten televizní ovladač... a můžu tu televizi vypnout. Článek mi mluví z duše. Mádla nesnáším, a za bábu se nepovažuji, ještě tak "babi", ale to jen pro mé vyvolené. Děkuji.
Růžena Kuželková
Pane Petře,proti gustu žádný dišputát(tedy omlouvám se pokud je to špatně napsáno) a co se týká p. Mádla,ten se UVEDL už při volbách. Doufám,že jeho BÁBA a DĚDEK (prarodiče) si ho nemohou "vynachválit",jak mají inteligentního vnuka( a že to bylo dáno v nadsázce?!),to mohou říkat pouze"popletové"(snažím) se být slušná. Váš článek semi líbí,tzv. ťal do živého.
Jitka Hašková
Také se mi nelíbí název této kampaně, za bábu se nepovažuji. Se vším v tomto článku souhlasím.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu