Přemýšlíme a bavíme se v karanténě
FOTO: autorka

Přemýšlíme a bavíme se v karanténě

27. 3. 2020

K napsání mého dnešního článku mě inspiroval Facebook, kde se objevila hra s různými názvy věcí, měst apod. A protože mnozí nemají profily na Facebooku, tak aby i tito lidé se mohli zapojit, tak proto vznikl tento můj článek. 

Z Vašeho prvního písmena ve svém příjmení najděte názvy různých věcí. Protože mé první písmeno v mém příjmení je písmeno P, tak rovnou napíši své názvy. A zkuste to bez použití Google a jiných encyklopedií

Film: Postřižiny

Květina: Petrklíč

Oblečení: Podprsenka

Pití: Pivo

Místo: Pardubice

Jídlo: Palačinky

Zvíře: Puma

Pták: Pěnkava

Ženské jméno: Petra

Mužské jméno: Patrik

Povolání: Pokrývač

Popiš někoho: Pirát

Nějaká věc doma: Postel

Část těla: Prso

Zájmy,záliby: Pletení

sport: Plavání

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.2 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Faldynová
Dobrý typ na krácení volné chvíle, my hráli země-město ale tolik jsme toho nepsali.
Marta Novotná
Skvěle jsme si pohráli se slovíčky. Díky.
Alena Tollarová
Tootsie, Tilandsie, trenky, teplý čaj, Tupadly, tygr, tukan, Tamara, Tomáš, tesař, trdlo, taburet, tvář, turistika, tenis. Kromě země, město jsme jako děti hrály slovní a teď s tím mám úspěch u vnoučat a navíc se to zrovna hodí :) Přijela lodička z Číny, přivezla škopíček špíny a na té špíně plavalo písmenko: ... co jedla? co pila? do čeho se oblékala? co přivezla?
Věra Ježková
Já už budu hodný, dědečku. Jiřina. Jupka. Jovo (koktejl). Jáchymov. Jogurt. Jaguár. Jeřáb. Jana. Jan. Jeřábník. Janek. Jehla. Játra. Jódlování. Jachtaření.
Irena Mertová
No ano, Aleno, díky :-)
Jan Zelenka
Aničko, zadala jsi pěkný námět. Budu přemýšlet. Ale Zuzka mi připomněla naši velice častou hru na země, město, jméno, zvíře, atd. Taky jsme to hráli, jak s kamarády, tak i s dětmi.
Alena Vávrová
...třeba motosport, moderní gymnastika...
Irena Mertová
Dobré, to jsem neznala. Já mám: Matrix, měsíček, mikina, mošt, Most, musaka, medvěd, moudivláček, Mirka, Mirek, montér, mimoň, mlýnek, mozek, malování - a sport od M mě vůbec tedy nenapadá... :-)
Zuzana Pivcová
Udělala jsem si to Z a nejvíc jsem se napřemýšlela u sportu, pak mě ale napadlo zápas, tak snad to platí. Nic jsem nehledala. Jo to prima, tříbí to myšlení.
Eliška Murasová
Aničko, mám , až na ptáka, toho jsem si musela vyguglovat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.