Náš den v krizi
Foto Dimi, ostatní fotky autorka

Náš den v krizi

28. 3. 2020

Nějak jsme ani nepoznali, že jsme v nějaké krizi. Když k nám letos na jarní prázdniny přijel devítiletý vnuk Matěj, netušili jsme, že nám tady "zkysne" do Velikonoc. Jako každé prázdniny, Matěj se přilepil na dědu, a pokud to jde, dělají vše spolu. Já mám v tomto společenství s bídou hlas poradní a stoprocentně jsem využita jen jako čtecí babička čtvrthodinu před spaním. Jak tedy probíhá takový typický den u nás?

 

Ráno posnídáme, co dědeček připraví. Ne, že bych se neuměla postavit k plotně či lednici, ale nejsem připuštěna. Ale moc mě to nemrzí, můžu jít klidně na noťas a kouknout do mailů, na dění v republice, na íčko

img-6216.jpg

Dopoledne jde Dimko nakoupit.
Od devíti je vyučování pomocí UčíTelky na ČT2 a ještě plníme úkoly poslané paní učitelkou z Kolína a posíláme zpět.
img-6257.jpg

Dimko vaří oběd a opět odmítá mou pomoc.
Já se snažím vychovávat, když se kluk nechce učit a utíká od úkolu.
Jednu malou na zadek už jsem dala, naštěstí nevolal Linku bezpečí

img-6266.jpg

Obědváme, tentokrát je to kuřecí s bramborovou kaší

 img-6081.jpg

Já jdu spát. Odpoledne jdeme na malou zdravotní procházku, někdy bereme namalované kamínky a dáváme do schránek mým kamarádkám

img-6250.jpg

Pokud Matěj přečte půlhodinu nahlas, může jít k noťasu. Máme každý svůj, jdu na něj taky, já můžu bez čtení

img-6123.jpg

Na večeři u dědy vyškemral hotdog. Snažím se trochu uklízet, ale je to zbytečné, v pozadí vidíte náš gauč, na kterém si Matěj založil tábor

img-6288.jpg

Nezbytná očista těla

img-6082.jpg

Přichází moje chvíle, Matěj se psem poslouchá babiččino povídání o pejscích

img-6249.jpg

Konečně klouček usíná a mám čas na malování kamínků

img-6186.jpg

Když schnou, opět můžu k noťasu, stáhnu další úkol od paní učitelky a vytisknu ho, pošlu dceři mail s několika fotkami, jak její syn strávil další den u nás, zahraju si na Mahjong nebo Kris-kros, a když se mi kolem půl druhé začnou klížit oči, zavřu noťas a jdu taky do pelecha.

 

 

 

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.2 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Helenko, tak máš více času ,aktivity venku musely stranou. Dimko Té rozmazluje, se máš, že nevaříš. Maluj oblázky, jsou milé a hezké.
Alena Tollarová
Babička s dědou na 100 %. A Matěj taky: Hot dogy taky vnoučata milují, někdo tam chce kečup, někdo hořčici a ještě přidáváme zelený list. Pevné nervy!
Elena Valeriánová
Heli, tak ať to s Matějem přežijete ve zdraví.
Anna Potůčková
Babička na plný úvazek. Hezký článek doložený všeříkajícími fotografiemi!
Jitka Hašková
Díky za hezký článek a doprovodné fotky.
Dana Puchalská
Moc hezky sepsáno a fotky mluví za vše. Tak ať se má Matěj u babičky a dědy krásně a mluvou dětí od nás z okolí "famfárově".
Zuzana Pivcová
Helenko, to jste měli v té smůle štěstí, viď? A Máťa už nesmutní, jako tehdy s Permoníkem nebo dokonce při výletu na Trosky s námi "děvčaty". Je z něj velký, rozumný a taky moc hezký kluk.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.