Okenní
Foto: autorka

Okenní

4. 4. 2020

Básničku jsem napsala k svátku v dubnu 1984 své kolegyni, která velmi ráda myla okna.

 

Přijmi má slova plná úcty

pro zálibu tvou ušlechtilou.

Takových žen, věř, nejsou tucty,

jež okna myjí s myslí čilou.

 

Co jiným jen zlou je povinností,

toť tobě důvod ku radosti.

Jen málokoho jeho hobby

tak jako tebe, děvče, zdobí.

 

Přeju ti, ať maj´ drogerie

čistidel věčné zásoby;

do oken déšť ať špínu bije

a ptáci si čistí útroby.

 

Ať radostí ti oči svítí,

že máš tu denně okno k mytí!

A splín a stresy ať vždy smyje

tvá okenní terapie!

 

Moje poezie
Hodnocení:
(4.8 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindra Hubačová
Hezká a veselá báseň, okna myji docela ráda. Věruško, děkuji, umíš pobavit, když to všichni potřebujeme!
Soňa Prachfeldová
***** Terapii okenní nemusím, ale snažím se, vyčistila jsem 6 oken a byla jsem presťastna. Znala jsem jednu paní a ta všechny domácí práce vykonávala s nadšením. K tomu jsem nedospěla.
Věra Ježková
Děkuji podruhé. :-)
Alena Tollarová
Moje maminka velká dvojitá třídílná okna myla často. Ale vlastně oči jí přitom asi nesvítily. Dodatečně si uvědomuji, že spíš takto řešila životní situaci.
Martina Růžičková
Netušila jsem, že o mytí oken lze napsat báseň! A navíc tak vtipnou :-)
Marie Seitlová
Pěkné, vtipné. I já ráda myjí okna.
František Matoušek
Věro, moc hezkýýý.. a vtipné.
Věra Ježková
Moc vám děkuji. :-) Dlouho jsem váhala, jestli mám s básničkou vyrukovat. Teď jsem to udělala hlavně díky Aničce P., která si přála více poezie, u které se člověk zasměje. Zuzko, jak víš, nejsem moc velká srandistka, ale takovéhle „blbosti“ mě napadají a tvořím je celkem snadno. Na rozdíl od lyriky. Jitko, mám svoji „ranou tvorbu“ v deskách nazvaných Podíl (posbíraná díla). Irčo, ráda bych to zkusila. Ale moc toho o tobě nevím, nemám, z čeho vyjít. Mimochodem, kolegyně se jmenovala Irena. Ivanko, ty ráda žehlíš? Já ne. Možná je to nápad, ale nic neslibuju. :-)
ivana kosťunová
vtipné. Já ráda žehlím, ale básničku mi kvůli tomu ještě nikdo nenapsal :))
Zdenka Soukupová
Věro, doufám, že takovou vtipnou básničku kolegyně ocenila a že si ji při každém mytí oken přeříká. Je fakt moc hezká, na mě bohužel moc nepasuje.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.