Termální lázně v Maďarsku
Foto: autorka

Termální lázně v Maďarsku

4. 4. 2020

Naši známí vyhráli na plese poukaz do lázní v Maďarsku. Při jednom posezení u kávy povídají, pojeďte s námi. Slovo dalo slovo a už vyrážíme do Büku s nimi. 

Jde o lázně bohaté na vápník, hořčík a železo, s vodou asi 38 st. C., prohřeje tělo i kosti. Tam si sedáte do vody na lavičky jeden vedle druhého až pod krk a necháte vodu působit, kolem sebe slyšíte různé nářečí ze všech stran. Plavat se nedá, musíte jít do sladkovodního bazenu, případně si zacvičit, a znovu se vrátíte zpět, ohřát se, zabalit do županu a třeba usnout na lehátku. Když svítí slunce, tak se procházíte v parku, opalujete, zajdete na langoše aj. 

Když se chcete podívat do městečka, máte na vybranou, buď vláčkem, busem, na kole nebo pěšky je to 2 km. Samozřejmě chcete domů přinést maličkost. Vybíráme si malé papriky plněné zelím, vysoký špek, klobásu a víno.

Tyto lázně navštěvujeme již 5 let, buď v červnu nebo září. Takže zase někdy na viděnou.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Štefl
VÁŽENÁ PANÍ,,, TO VŠECHNO BYLO,, Příští ROK POJEDETE AKORÁT TAK DO PRČIC !!
Eva Mužíková
Jitko, moc Ti to sluší a ty lákavé klobásky.... to jsi mi udělala chutě.
Alena Vávrová
Tak tohle mne bohužel minulo. Byla jsem jen v Baden-Badenu.
Soňa Prachfeldová
Už aby zase ty krásné časy nastaly Jitko. My jezdili do Tapolcy a něco podobného. ***** Zase ten mobil.
Jarmila Komberec Jakubcová
Jezdila jsem pravidelně do termálních lázní v Mederu a maďarských v Mosonmgyarováru a Buku. Letos jsem se chystala do opět do Mederu, ale bohužel všude je jen Covid 19.
Zdenka Soukupová
Krásné lázně. Asi je zkusím, až to půjde.
Zuzana Pivcová
Asi by to bylo příjemné, ale pro mě nedostižné. Ráda jsem si ale Tvůj příspěvek přečetla.
Dana Puchalská
Jitko, moc hezké lázně. A Tobě to tam opravdu sluší. Kolegyně (bývalá) jezdí do S á r v á r u. A pokaždé se vrací celá nadšená i s nějakým jedlým suvenýrem.
Naděžda Špásová
Do maďarských lázní jezdí moji známí už několik let a chválí si to. :-)
Jitka Hašková
Maďarské lázně jsou úžasné. Jezdila jsem léta do Mosonmagyarováru.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.