Nejsou lidi
Foto: autorka

Nejsou lidi

7. 4. 2020

Bohužel teď nejsou lidi,

málokoho přes den vidím:

samu sebe v zrcadle –

rysy trochu povadlé;

pod oknem školku bez dětí,

jednoho chodce vzápětí,

zvolna se plouží tramvaje –

siluet pár v nich sotva je;

pak auto k domu přijíždí,

(smutně se drbu na hýždi),

v parku jsou prázdné lavičky,

chybí mi na nich babičky. 

Fakt to všechno vidím z okna -

to je tedy klika notná,

když mám své blízké vzdálené  

a je mi smutno, ne že ne.

             

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Věro, s dovolením jsem si právě báseň okopírovala pro svou sbírku Tvých textů. Moc pěkně jsi popsala i nafotila stav kolem sebe. Snad bude brzy líp...
Marie Doušová
Smutek přejde a přijde zase krásný a hlučný den plný dětí ,lidí a ruchu. Nebojte Věrko ,vše se v dobré obrátí . Vaše báseň je krásně napsaná a jsme na tom Všichni stejně a proto se držme a přejme si hlavně zdraví.
Anna Potůčková
Věro moc hezká básen o současné situaci. Co nám přišlo před karanténou samozřejmostí je nyní vzácností. Držím Ti pěsti, aby jsi všechno překonala a radovala se s dnů následujících, které snad budou stále jen lepší a lepší!
Jan Zelenka
Věrko, opět skvěle napsáno. Použiji myšlenku rakouského spisovatele Stefana Zweiga, který napsal : „Žádný lékař nezná lepší lék na unavené tělo a ztrápenou duši, než je naděje.“ Držme se toho.
Hana Nováková
Věrko, svět bez lidí není svět. Člověku je smutno i ve dvou, stýská se mi po mamince, synovi a jeho rodině a hlavně po vnoučatech.Mobil musí stačit, ale je to jen náhražka Snad se blýská na dobré časy. Jsme silné a tak to musíme vydržet. Vzpomínejte na hezké časy, to na čas dá zapomenout na současnost. Opatrujte se a mějte v duši pohodu, klid a mír....
Jitka Hašková
Věro, krásně jsi to napsala. Cítím s tebou, máš složitější situaci než my ostatní. Držím palce a moc ti přeji, abys se setkala se svojí maminkou a svým přítelem Karlem.
Eva Mužíková
Věrko, až ta doba přejde, velká parta se nás sejde. Tvoje smutná básnička, líbí se mi. Bertička.
Zuzana Pivcová
Milá Věrko, jsme lidé s různými životy a různě silní, my introverti jsme na tom trochu hůře. Ale íčko, které Ti přirostlo k srdci a asi Ti zkraje i dost pomohlo, zůstává s Tebou stejně, jako Ty s ním. Tak se usměj! ♥♥♥
Irena Mertová
No jo, Věro, je to tak.... držme se... :-)
Marie Měchurová
Smutná realita, ale už se tam svítí na lepší časy …..

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.