Fotohádanka:  K čemu slouží nebo sloužily?
Foto: autorka

Fotohádanka: K čemu slouží nebo sloužily?

21. 4. 2020

Kdo uhodne, k čemu slouží nebo sloužily čtyři muzejní exponáty? Ke každému obrázku jsem připravila nápovědu.

Obrázek č. 1: Lidé se radují létu a včelky květu.

Obrázek č. 2: Častá pírka, hotová dírka.

Obrázek č. 3: Jediný pohár spláchne tisíc chmur.

Obrázek č. 4: Jaký kroj, tak se stroj.

Rozluštění naleznete v diskuzi u článku. Přeji příjemnou chvilku při luštění.    

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Přečetla jsem se zpožděním, ale i tak se mi hádanky líbily :-).
Anna Čípová
Děkuji všem, kteří se zapojili do luštění fotohádanky. Exponáty jsou ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Obrázek č.1 – dřevěná forma na perník. Obrázek č.2 – píst na praní prádla. V řece nebo u rybníka se prádlo na kameni nebo na stoličce dřevěným pístem vybouchávalo. Obrázek č.3 – lis na hrozny. Obrázek č.4 – část rukávce ke slováckému kroji. Ještě jednou děkuji za vaše tipy.
Marie Novotná
1)forma na perník 2,plácačka na peřiny,3,lis na hrozny 4,čepec moravského kroje.
Naděžda Špásová
Přiznám se, že nevím a počkám si na odpověď. Jen zkusím, jednička má něco s medem a trojka vypadá jako lis na víno, zbytek se dám poddat.
Eliška Murasová
1- krabice na úschovu medového perníku, 2 -nástroj pradleny, nápověda mi vemi pomohla, 3-vypadá to na lis na víno, nebo mošt, 4-ozdoba na rukávu kroje.
Eva Mužíková
1 a 2 je nějaká forma na ozdobu / másla/, 3 lis na ovoce...????
Zdenka Soukupová
Krásné exponáty. Tipuji: 1- forma na perník, 2- asi ta plácačka na prádlo?, 3 - lis na víno, 4 - část kroje (která, to nevím).
Věra Ježková
Aničko, moc hezký nápad. Tipy bych měla. Pírka – dírka nevím.
Alena Vávrová
Překvapuje mne, jak brzy se tu objevilo řešení hádanek. Ta dvojka (dle nápovědy) bude možná taková ta dřevěná plácačka na praní prádla u rybníka. S ostatním nelze než souhlasit.
ivana kosťunová
1 - forma na perník, 2 tím se zdobilo máslo ve formách, nebo něco jiného, ale na tu nápovědu to nepasuje - tak ještě by to mohla být plácačka na polštáře, jestli něco takového existuje ., 3 lis na víno, krajka k čepci u kroje.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.