Fotoreportáž: Vrch Kamýk
Foto: autorka

Fotoreportáž: Vrch Kamýk

27. 4. 2020

Vyjeli jsme do Želkovic pro česká jablka. Při cestě jsem si řekla, na tenhle kopeček vylezu, až pojedeme zpět.

Vrch Kamýk - je kuželovitý vrch sopečného původu v Českém středohoří, vysoký 436 m. u obce Všechlapy, poblíž Libčevse .Na svazích rostou teplomilné stepní rostliny. V současné době první jarní květinky již odkvetly anebo suchem ani nevykvetly. Na vrcholku se naskýtá  nádherný kruhový výhled do krajiny. Všechlapy - malá vesnička, myslím, že je tam již více chatařů než stálých obyvatel. A pak je tam i hodně kraviček, pastviny okolo mají nevídané. Jenže v současném suchu moc trávy nenarostlo.

Středohoří dokáže člověka okouzlit z každého kopce, kopečku, na který člověk vyleze. Vždy stanu na vrcholcích s velkou pokorou a dá se řící s bázní Boží. A do duše si vtiskávám tu nekonečnou krásu.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Krásně nafocený kousek této nevšední krajiny.
Soňa Prachfeldová
Děvčata diky a přijďte pobejt až to půjde.
Dana Puchalská
Soňo, krása, krása, krása... Děkuji.
Jana Šenbergerová
Krása!
Eliška Murasová
Soni, pěkná a zajímavá krajina, pro mě neznámá.
Irena Mertová
Krásná krajina.
Soňa Prachfeldová
Děkuji za nahlédnutí i milé komentiky.Jano ano, v okrese Teplice jsou také Všechlapy s vodní nádrží, tyhle Všechlapy jsou okres Louny.
Marie Seitlová
Soni, krásné fotky Středohoří.
Marie Seitlová
Soni, krásné fotky Středohoří.
Věra Ježková
Soni, díky za moc hezké fotky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.