Něco pro rozptýlení I
Ilustrační foto: pixabay.com

Něco pro rozptýlení I

25. 4. 2020

Máte fantazii? Vymýšlíte si rádi? Pokud ano, mám pro vás hru. Jmenuje se Co nelze? Můžete si ji zahrát doma a/nebo napsat své nápady sem – s příslušným číslem. Bude-li vás to bavit, připravím ještě dvě pokračování. Hru jsem převzala z knížky I dospělí si mohou hrát (viz Literatura).

 

A

1. Co nelze dělat na ledě?                                                        Sázet brambory. Dotýkat se drátů na zem spadlých.

2. Co nelze dělat v telefonní budce?

3. Co nelze dělat ve vaně?

4. Co nelze dělat při prvním dostaveníčku?

5. Co nelze dělat při soudním přelíčení?

6. Co nelze dělat v dešti?

7. Co nelze dělat při seskoku padákem?

8. Co nelze dělat na recepci?

9. Co nelze dělat při maratónském běhu?

10. Co nelze dělat na výstavě krajek?

11. Co nelze dělat v přípravně řeznického krámu?

 

Literatura: Bakalář, E.: I dospělí si mohou hrát. PRESSFOTO, nakladatelství ČTK, Praha 1976, s. 94.

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eliška Murasová
Věrko, taky mám doma tuhle knihu, nevěřila bych, že už je tak letitá. Pamatuji si, že jsme si se synem podle ni hráli. I já sama jsem si fůru věcí vyzkoušela. Asi do ni zase nakouknu.
Zdenka Soukupová
1. Opékat buřty na ohníčku. 2. Péct buchty. 3.Bruslit. 4. Jíst česnek. 5. Troubit na trubku. 6. Sušit houby. 7. Hrát fotbal. 8. Fénovat si vlasy. 9. Osvěžovat se Becherovkou. 10. Vystřihovat si z nich kytičky. 11. Procházet se tam s hladovým psem.
Zdenka Žichovská
Ta moje je z roku 1987 - 2. vydání
Věra Ježková
Zdenko, to mám radost. Já ji mám doma od doby brzy po jejím vydání. A to díky kolegům psychologům v zaměstnání, kteří s ní pracovali. A taky jsme si podle ní hráli. Nečekaně jsem si na ni vzpomněla.
Zdenka Žichovská
Knihu mám doma, poslední roky se na ni trochu zapomnělo. Věrko , děkuji za připomenutí.
Věra Ježková
Děkuji. Mám radost, že vás vymýšlení baví. Mnohé nápady jsou vskutku originální. Bavím se taky. Připravím tedy pokračování. Naďo, pochlapit se netřeba, my ženy jsme silnější než chlapi a minimálně stejně schopné jako oni. :-)
František Matoušek
1.Upéct si bramborák na otevřeném ohni; 2. Vysprchovat se; 3. Uplavat 100m kraulem; 4. Svléknout se do naha; 5.Vyzvat soudce, aby si nasadil náramky; 6. Jíst suchý chléb; 7. Přečíst si celého Švejka; 8. Přijít v pyžamu; 9. Stěžovat si na délku tratě; 10. Sbírat je jako suvenýry; 11.Zvracet do prejtu
Zuzana Pivcová
Ještě mi vypadlo č. 5 - tak při soudním přelíčení nejde podat žalobu na prokurátora.
Jan Zelenka
Tak se taky přidám se svými náměty: 2. Souložit. 3. Lehnout si a spát. 4. Prdět. 5. Zpívat si. 6. Tady budu jen opakovat předešlé. Sušit prádlo. 7. Odepnout popruhy. 8. Běhat v prádle. 9. Vykadit se v běhu. 10. Brát s sebou nůžky a stříhat. 11. Chovat tam psy. Tohle je, Věrko, furt lepší, než poslouchat, kolik je nakažených a kolik jich už umřelo. Pobavila jsi.
Jana Šenbergerová
Já, lenoch, ovšem vím, že teoreticky, když se chce, všechno jde, tak se mi nechce vymýšlet výmluvy. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.