Mlsám, mlsáš, mlsáme
Foto: autorka

Mlsám, mlsáš, mlsáme

28. 4. 2020

Je duben 2020, pandemická karanténa trvá, ale proč si neudělat něčím radost.

K mým oblíbeným "sportům" patří návštěvy cukráren a kaváren. Samozřejmě nejlépe pěšky, abych si mohla dát nejen kafíčko, ale i něco sladkého k tomu. Nejvíce se mi zamlouvají cukrárny nebo kavárny s milou obsluhou, vlastními výrobky a neotřele řešeným interiérem. K takovým podnikům jednoznačně patří Cukrárna Mrkvové DORTY Malenovice ve Zlíně. Své síly v ní spojila parta pěti lidiček v čele s Haničkou Šenkeříkovou ml.

V současné době mohou prodávat sice jen přes ulici, ale na telefonickou objednávku vyrobí cokoliv z jejich sortimentu. Specialitou jsou dorty ozdobené dle aktuálního přání zákazníka. A tak:

Mlsám, mlsáš, mlsáme,
odradit se nedáme.
Denně dortík, kafíčko
posílí nám zdravíčko.

Hanička je děvče k světu,
luskne prstem, dortík je tu.
Makový či z mrkvičky,
papají i dětičky.

Zákusky se na mě culí,
na tácku se k sobě tulí.
Paříž, čoko, tvarohový,
nejlepší je jahodový.
MŃAM!!!

Můj příběh
Autor: Hana Lancová
Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Krásná básnička o sladkých dobrotách. Mlsám také ráda a zdravím do Zlína!
Martina Růžičková
Sympatická básnička a podle fotek sympatická cukrárna :-). Škoda, že ji mám tak daleko... :-)
Dana Puchalská
Hano L.,to je moc hezký a milý článek. A je dobře, že kolem cukrárny nechodím. Byla bych pak širší než delší a jak říkal můj bývalý kolega, měla bych rozměr anglické telefonní budky.
Alena Vávrová
JJ, to už vymyslela Halina, že "kafe a dort je nejlepší sport". Cukrárnu míjím, naštěstí u nás nemají ani chlaďák ve výloze. Haničko, pokušitelko, to úvodní foto je "drsný"! Kafe jsem měla jako vždy "bez", ale něco s jahodami bych si občas také dala. Teď spíš nefalšovanou jahodovou zmrzlinu ;-)). Mávám do Zlína!
Vladislava Dejmková
Také ráda mlsám, a když je to v neotřelém prostředí, tím lépe.
Zdenka Soukupová
Denně dortík, kafíčko, posílí nám zdravíčko, napíšem to na íčko. Hanko, moc hezká básnička. Sbíhají se mi sliny.
Jana Kollinová
Hanička Šenkeříková ml. je svým úsměvem tou nejdokonalejší reklamou na prodávané sladkosti. :-)
Jitka Caklová
Milá Haničko, také ráda mlsám, mám to v popisu práce a díky za pozitivní zprávu i básničku. Až pojedu do Zlína, udělám si časovou rezervu a do cukrárny ráda zajdu :-)
Zuzana Pivcová
Článek včetně básničky se mi moc líbí a líbí se mi i Tvé "přiznání", že ráda mlsáš. Někdo se s tím raději moc nechlubí. Mrkvový dort bych si docela dala. Škoda, že to není trochu blíž.
Libuše Křapová
Hani, také mlsám :-) Ale musím si péct sama :-) Cukrárnu unás nemáme. Tak až všechna taomezení pomoniu, někdy se do té tvé cukrárny podívám. Namlsala jsi mne :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.