Hlavolamová přísloví
www.pixabey.com

Hlavolamová přísloví

4. 5. 2020

Hlavolamová  přísloví jsou specifické hádanky, které jsou napsané vědeckým jazykem. Úkolem řešitele je najít na základě uvedeného textu známé přísloví. Nadpis hádanky slouží vlastně jako nápověda. 

 

V každé z následujících hádanek je ukryto jedno obecně známé české přísloví. 

 

Voda

 Při nadměrném zvyšování pohybu dolních končetin ve značném časovém rozpětí za účelem dosažení naplnění sloučeninou vodíku a kyslíku křivule s držadlem dojde jednoho dne k uvolnění molekul spojujících tuto křivuli s oním držadlem, čímž se jmenovaný předmět rozdělí na dva segmenty. 

 

Řemeslo 

Druhá mocnina tří profesí se jeví prvním dvojčíslím dekadické soustavy pauperizace. 

 

Zpěvný pták 

Dne 2. února vydává drobný opeřenec své typické akustické signály bez ohledu na s tím spojené nebezpečí letálního poklesu tělesné teploty. 

 

Správné řešení bude uvedeno  v diskusi k tomuto příspěvku druhý den po zveřejnění. 

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Ano, pauperizace je i pro mě velká neznámá. :-)
Eliška Murasová
Bezvadné, mám to...asi, doufám.
Zdenka Soukupová
Myslím, že to mám. Taky jsem musela hledat, co je pauperizace. Dano, na sratá lolena jsme nafrněné už dvě.
František Matoušek
Hezké hádanky. První a třetí jsem pochopil hned. Nad tou dvojkou(řemeslem) se musel člověk zamyslet. Hlavně jsem si musel zjistit co je to ta pauperizace. Taky jsem to dal.
Libuše Křapová
No toto, musela jsem si najít, co je to pauperizace, ale už mám také všechny tři :-)
Dana Puchalská
Jupí,....zvládla jsem všechny 3. Jakou já mám radost. Děkuji Vlaďko :-) :-) asi budu na sratá lolena parádně nafrněná.
Anna Potůčková
Mám všechny 3. Bezva hádanky!!!!
Věra Ježková
Bezva. Nevěděla jsem, že se tomu tak říká. Mám to.
Zuzana Pivcová
No, každý má jiný druh myšlení, někdo víc preferuje logiku, což já zrovna moc ne. Dvě jsem věděla hned (1. a 3.), jak jsem to přečetla, dvojka mě potrápila, i když ty mocniny zrovna mívám dost často v číselných hádankách. Ale už mi to taky došlo. Bylo to fajn. Pro mě jsou horší vědomostní testy, protože v některých oborech totálně plavu. Díky, Vlaďko!
Hana Šimková
Mám to!!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.