AKU – pomocníci na zahradě od jara do podzimu
FOTO: Mountfield.cz

AKU – pomocníci na zahradě od jara do podzimu

6. 5. 2020

Jestliže existuje nějaký opravdu výrazný trend zahradní techniky, pak jsou to akumulátorové technologie. AKU zahradní stroje zažívají boom, a není divu.

Snoubí se v nich totiž nejlepší výhody benzinových a elektrických strojů. A co je nejdůležitější: 1 baterii můžete použít pro všechny stroje v dané řadě.

Akumulátory směle konkurují ostatním pohonům už i cenou – dávno neplatí, že jde o drahou technologii. AKU zahradní technika je nyní dostupná všem běžným uživatelům a nabízí vynikající výkon, jednoduchou obsluhu, levný provoz a nízké nároky na údržbu.

 

20190723-_IMG7690_eRGB_web.jpg

Výkonem, šířkou záběru 46 cm, kovovým šasi a bohatou výbavou připomíná AKU rotační sekačka Greenworks GD40 LM46 SP 40 V výkonné stroje benzinové, náklady na provoz jsou přitom několikanásobně nižší.

S rotačními sekačkami snadno zvládnete pravidelnou údržbu trávníků. Strunové sekačky, případně křovinořez pomůžou s posekáním přerostlé trávy, zarovnáním trávníku v hůře přístupných místech, úpravou okrajů cestiček, členitých záhonků a okolí stromků nebo zahradních laviček. Plotové nůžky a teleskopy (plotostřihy a prořezávače stromů) pohodlně zvládnou úpravu živých plotů, okrasných keřů a ovocných stromků. S řetězovou pilou nařežete polínka do krbu nebo pokácíte staré, vysloužilé stromy. Fukar za vás vysmýčí cestičky, terasy či skalky, ale profoukne také okapy a odfoukne čerstvý sníh, kultivátor zpracuje půdu před sázením a vertikutátor vytrhá mechy, abyste měli trávník krásně zelený. Tlaková myčka pak spolehlivě očistí vše, na co jen pomyslíte: auto, kolo, verandu, zahradní stroje či nábytek, a kompresor hravě nahustí pneumatiky u automobilu, míče nebo matrace.

 

GDC40V 01 web.jpg

Skladná, kompaktní a lehce přenosná AKU tlaková myčka Greenworks GDC40 40 V je ideálním pomocníkem při úklidu na zahradě a kolem domu. Voda se nalévá do integrované nádrže, takže jste nezávislí na přípojce vody a elektrickém kabelu.

Baterie mají fakt nabito

Velkou zásluhu na popularitě AKU mají moderní Li-Ion baterie. Ty jsou ve srovnání se staršími niklovými články výrazně výkonnější a vydrží pracovat déle. Díky vyšší kapacitě totiž využívají energii až třikrát efektivněji. Relativně vysoká kapacita je přitom vtěsnaná do baterie o malém objemu a nízké hmotnosti, která nemá paměťový efekt, nemusí se formátovat a netrpí znatelným samovybíjením. Nabije se během chvilky, moderní rychlonabíječky to zvládnou za pár desítek minut. K dalším benefitům patří vyrovnaný výkon hlídaný elektronickou jednotkou a dlouhá životnost.

 

G-MAX-Pole-Saw_MG_1016 web.jpg

S AKU prořezávačem větví Greenworks G40 PS20 40 V pohodlně dosáhnete do koruny stromu a můžete přitom stát oběma nohama pevně na zemi. Komfort při práci zabezpečuje také pohodlná opěrka předloktí, beznářaďové napínání a automatické mazání řetězu.

Stroje: nezávislé, tiché, ekologické

Pozadu ve výhodách nezůstávají ani samotné stroje, které jsou bateriemi poháněny. Spojují v sobě pohybovou nezávislost a výkon benzinových strojů ve spojení s čistou a ekologickou energií strojů elektrických. S AKU nejste závislí na přívodu elektřiny a délce prodlužovacího kabelu. Nemusíte sledovat každý krok, abyste náhodou nezakopli o napájecí kabel, případně ho nepřesekli. Nemusíte dokupovat drahý benzin a hlídat, jestli je nádrž plná. Není nutné složitě startovat – stroje se zapnou okamžitě stisknutím tlačítka. Snadno se ovládají, jsou tiché a spolehlivé. Přitom nevydávají žádné exhalace a šetří životní prostředí.

 

GD40BV_web.jpg

S podzimním úklidem vaší zahrady vám pomůže AKU fukar/vysavač Greenworks GD40BV. Navíc je vybaven drtičem, který zmenší objem listí o 90 %. Nemusíte tedy neustále vysýpat sací vak a na jedno vysypání můžete vysát mnohem více listí, než byste čekali.

Výkonnější AKU stroje v poslední době pohánějí čím dál oblíbenější bezkartáčové (bezuhlíkové) motory. Místo komutátoru s uhlíkovými kartáči v nich pracuje elektronika, což zjednodušuje konstrukci. Motor se méně zahřívá, je jednodušší a téměř bezporuchový, ale přitom má vyšší výkon i krouticí moment. Elektronické řízení otáček umožňuje přesné nastavení krouticího momentu při rozdílném zatížení motoru, takže si motor vezme vždy jen odpovídající množství energie. Díky tomu je výrazně úspornější, efektivnější a má vyšší výdrž na jedno nabití baterie. Stroje s tímto motorem jsou pak všestrannější, výkonnější, tišší a vydrží déle pracovat.

Více informací na www.mountfield.cz.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Kdybych měla zahradu, tak bych si z nabídky určitě vybrala.

Zpět na homepage Zpět na článek