Něco pro rozptýlení II
Foto autorka

Něco pro rozptýlení II

11. 5. 2020

Mám pro vás druhou část hry Co nelze? Potěší mne, kdy se do ní opět zapojíte.

B

1. Co nelze dělat při letu balónem?              Vystřelovat oslavné salvy přímo vzhůru.

2. Co nelze dělat na dně mořském?             Mít suchý humor.

3. Co nelze dělat na rovníku?

4. Co nelze dělat na severním pólu?            Mít fantastický úspěch s prodejem ledniček.

5. Co nelze dělat na Měsíci?

6. Co nelze dělat v hladomorně?                 S potěšením číst příručku „Správnou dietou k redukci tělesné váhy.“

7. Co nelze dělat ve velké odstředivce?      Vyhrožovat někomu, že s ním zatočím. Být egocentrický.

8. Co nelze dělat v Turecku?                       Rčením „turecké hospodářství“ naznačit blížící se bankrot.

 

Literatura: Bakalář, E.: I dospělí si mohou hrát. PRESSFOTO, nakladatelství ČTK, Praha 1976, s. 95.

 

 

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Mám dojem, Věrko, že ve větvích by se blbě souložilo. Asi by mi vadila artróza.
Věra Ježková
Děkuji vám znovu. Jste skvělí. Jendo, to já ne, to pan Bakalář. Já bych se svou fantazií vymyslela asi prdlajs. Teď při pohledu z okna mě napadlo: Co nelze dělat ve větvích?
Jan Zelenka
Tohle je, Věrko, trochu těžší. Pokusím se. 1. Vystupovat za jízdy. 2. Kouřit doutník. 3. Tam můžeme dělat skoro vše, dnes třeba i lyžovat, ale těžko tam můžeme pozorovat, jak se točí země. 4. Lovit bizony. 5. Organizovat běžecké závody. Zato vzpírání by tam šlo. 6. Přežírat se. 7. Popíjet pivko a při tom kouřit. 8. Určitě tam neřeknete, že prezident je v....! Podívej, dej sem příště něco jednoduššího, třeba, co budeš dělat, když tě bude honit po lese divoký kanec, nebo co budeš dělat v pražském metru, když si náhodou pustíš náklad do kalhot.
Jana Šenbergerová
1. vykoupat se ve vaně 2. dýchat plícemi bez přístroje 3. stavět sněhuláka 4. chodit nohou bosou rosou 5. koupat se v měsíčním moři 6. hodovat 7. soustředit se 8. spoléhat na červený kříž
Martina Růžičková
Tak jsem se taky snažila, ale moc mi to nešlo. 1) Plavat. 2) Sypat ptáčkům. 3) Překročit obratník. 4) Pozorovat žirafy. 5) Soutěžit ve skocích do vody. 6) Přejídat se. 7) Tancovat Kolo, kolo mlýnský. K Turkům mě zatím nic nenapadlo.
Dana Puchalská
Hurá, tak to jsme už 4. :-) :-) :-) !!!!
Věra Ježková
Děkuji vám. Já v této oblasti přílišnou fantazií taky neoplývám. Danko, minule mi napsaly Eliška a Zdenka Ž., že ji mají.
Dana Puchalská
Věrko, víš že jsi snad jediný člověk které znám, co má tuhle knížku. Tedy kromě mě. Mám jí doma někde zahrabanou. Už minule jsem si říkala, že ji musím najít, ale pak mi do toho něco vlezlo. Takže tento týden se do toho hledání dám. P. S. Ta knížka je perfektní. Doporučil mi ji tenkrát můj kolega z práce.
Alena Tollarová
Jsem úplně nemožná, fantazie žádná :(
Jitka Hašková
Mě napadlo jenom, že na rovníku nelze lyžovat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%