Poznáte mě?
Foto: Pavel Kopřiva

Poznáte mě?

13. 5. 2020

Patřím k méně známým listnatým stromům, přesto je po mém, dnes již zastaralém názvu, pojmenováno několik obcí. Rostu v severním mírném pásu a mohu se dožít až 500 let.
Ve volné přírodě bývám dosti vzrostlý. Na této fotografii jsem menší, převislý a k vidění v parčíku. Zatím nejsem olistěný, ale už jsem odkvetl a vy můžete vidět svazečky plodů – křídlatých nažek. Na první pohled je možné splést si mě podle listů s habrem, ale jejich tvar a kvalita mě nakonec prozradí. Jednou se o mně v souvislosti se stromy zmínil i pan Miroslav Horníček.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Taky by to mohl být strom jménem j..m. Vrtá mi to hlavou.... :-) :-)
Naděžda Špásová
Tak na tohle už jsem určitě narazila, myslím, že roste na Střížáku. Možná to bude od j, ale radši se dám poddat.
Věra Lišková
V botanice nejsem silná, potřebovala bych častěji trénovat, ale podle nápovědy tipuji, že podobné listy jako habr má j..m.
Dana Puchalská
Mně zmátla souvislost s panem M. Horníčkem. Mám pocit že jeho název je od písmene J. Buď to je :J...r nebo J...n. Pěkná hádanka. Děkuji Jani.
Zdenka Soukupová
Nechám se podat (nebo je správně poddat?). Strom jsem asi nikdy neviděla.
Marie Měchurová
Já bych si tipla, že je to jasan ….. znám obce - Jasená, Jasénka
ivana kosťunová
Tak já bych si tipla strom na 5 písmen. Ale kdyby přímo v článku nebyl vyloučen habr, napsala bych , že to je habr.
Marie Novotná
Po delším přemýšlení Už vím.Ale dalo mi to vzpomenout si kdy a kde jsem to jen viděla. :-)
Zuzana Pivcová
Podle těch nažek bych možná mohla vědět, i když zprvu jsem myslela něco jiného. Co řekl pan Horníček, bohužel nevím. Ale tipla bych si na krátký název, jen 4 písmena a všechna někde ze středu abecedy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.