Co už není
Ilustrační foto :pixabay. com

Co už není

14. 5. 2020

Pravda je, co už není,
společné probuzení,
co bylo ještě před časem,
když vedle tebe spala jsem.

Pravda mi do snů vplouvá,
pravdě se neodmlouvá,
dávno už nespím jako dřív,
nešumí vítr ve větvích.

Pravda je, co je pravé,
věčné a nesmlouvavé,
tikají naše hodiny
a nikdo není bez viny.

Ruce, co něhu znají,
mi pravdu odkrývají,
zvolna se bortí lásky chrám,
který už s tebou nevnímám.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
:-) ♥
Alena Vávrová
♥♥♥
Martina Růžičková
Smutek vypsaný do veršů...
Alena Várošová
eště jsem si přečetla komentáře a mezi nimi komentář,který mne zaujal od Hany Šimkové,který píše taky ze života.Děkuji Hani.
Alena Várošová
Zuzko takovou báseň plnou citu a pravdy může nasat jen ten, co něco prožil a koho člověk ještě nosí v srdíčku.Krásná poezie,ty umíš.*******************
Anna Potůčková
Opět velmi moc hezká i když smutná básnička!
Hana Šimková
Báseň je to ale krásná.
Hana Šimková
Pravda je někdy opravdu tvrdá a nepříjemná a v některých případech ji nelze nahradit milosrdnou lží.
Marie Měchurová
Krásné !!
Hana Nováková
Zuzko, pravda je pravda, bez příkras, bez přívlastků,ať už je to v nornálním životě či lásce. Taky na svtě není člověk bez viny, hodně moc to třeba vnímáme ve milostném vztahu. Ale co člověku není osudem dáno, těžko toho dosáhne, zvláště pak v lásce. Zrovna třeba ten jediný není vám určen, ale jiný stále ještě někde čeká. Osud nelze obelstít, s osudem se můžeme jen smířit. Moc krásná báseň, já se zamyslela jak to bylo s mm milostným životem a mohu říci, že na něm je vliv osudu tak vidět, že mě z toho až mrazí. Ale na světě není nic zalité sluncem, ale ani nic černé jak perutě noci. Když si potom rozeberete situaci, zjistíte, že ač jste byla smutná, bylo to dobře. Někdy zase je to opačně z velké lásky zbyly oči pro pláč. Mějte krásné dny...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.