Žižkovská studie: Na jakou stranu se vrtnou psi při své potřebě
Ilustrační foto: pixabay.com

Žižkovská studie: Na jakou stranu se vrtnou psi při své potřebě

28. 5. 2020

V rámci pandemie „čínské chřipky“ bylo více času na sledování TV programů. Zadíval jsem se na americký dobrodružný film. Mladí lidé v něm zabloudili v džungl. Byli to běloši, černoška a černý pes. Věděli, že na sever od nich je policejní stanice s telefonem. Neměli však kompas a nevěděli tedy, kam jít?

Černoška byla ale studovaná a tvrdila, že pes má v těle vnitřní kompas. Prý vždycky kadí směrem k severu! To zrovna v tu chvíli udělal. Vydali se tím směrem a tím si tak zachránili život!   

Zamyslel jsem nad tím. Sám jsem to o černých psech nevěděl. Začal jsem z terasy pozorovat žižkovské psy. Nějak jim to směrem k severu nešlo, různě rotovali, ne však severně.

Musím se vypravit do jiných evropských metropolí, abych si tu moudrost černošky a černého psa ověřil.

pes
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie 00000
Super článek. Dokonce jsem četla, že psi musí konat potřebu (malou) v určitém úhlu, že to není jen tak... :):):)
Soňa Prachfeldová
Pobavila jsem se i zanyslela . Myslím, že moji psi to dělají ve směru cesty :-)
Dana Puchalská
U nás jsou asi psi silně nevzdělaní a filmy nepolíbení. Sever, jih, východ či západ je jim šumafuk.
ivana kosťunová
Tak to mě pobavilo. Ale při hledání severu bych se spíše spolehla na to, že lišejník roste vždy na severní straně stromu, než na to, kterým směrem vykonává svou potřebu pes. Co když ho to přepadne náhle, a nemá čas studovat, zda je ve správné poloze ?
Zuzana Pivcová
Z ryze vědeckého důvodu jste ochoten sledovat v TV naprosto pitomé filmy? Nebo je to naopak, že napřed se (možná se zájmem) díváte a pak se snažíte si to nějak zdůvodnit? Ale já nemůžu kritizovat, na TV se nedívám vůbec, nevím, co tam je za kvalitu. Vaše žižkovské minihistorky aspoň pobaví.
Hana Šimková
To musíte pane Miloši určitě řádně prostudovat.
Irena Mertová
U našeho žižkovského domu dělají psi potřebu k severoseverozápadu. Ověřeno kompasem. Též nám občas dům označkují i lidé - v tomto případě k jihovýchodu. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.