Dvě hádanky se zvířátky
www.pixabay.com

Dvě hádanky se zvířátky

23. 5. 2020

Tentokrát jsem připravila  pro zájemce o lehoučké procvičení mozkových závitů dvě hádanky. 

 

Hádanka 1 - včely  a lekníny 

V jezírku jsou lekníny a nad nimi poletují včely. Kolik je v jezírku leknínů a kolik včel nad nimi létá, když  platí následující tvrzení: 

1. Pokud každá včela přistane na jednom leknínu, na jednu už květ nezůstane. 

2. Pokud jsou na leknínech včely po dvou, jeden leknín zůstane neobsazený.  

 

Hádanka 2 - kočky a myši

Sedm koček uloví sedm myší  ​​za 7 minut. Kolik by bylo potřeba koček k zabití stovky myší ​​za 50 minut? Tedy za předpokladu, že budou kočky stejně výkonné...

Pokud se vám povede hádanky vyřešit, pochlubte se v diskusi, ale prosím neprozrazujte své výsledky dříve než následující den po zveřejnění hádanek. Ať mají čas na luštění i ostatní. 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Položila jsem tu otázku dvanáctileté vnučce a ta mi odpověděla 8. Protože prý místnost má 4 rohy dole a 4 nahoře. Uznali byste to jako správnou odpověď ?
Jana Šenbergerová
Také 50 na 50. A ty kočky v místnosti jsou 4. :-)
Vladislava Dejmková
Řekla bych, že v místnosti jsou 4 kočky.
Zdenka Žichovská
Ta první byla hádanka na 1 minutu, ale kočky a myšky..do toho jsem se pěkně zamotala. 14 bylo málo, 15 bylo moc, tak jsem hledala ještě jiné řešení a pěkně jsem se do toho zamotala. I v noci se mi zdálo o kočkách a myškách. Takže to mám jako Zuzka 50 na 50. Vybavila se mi při tom tato hádanka. V místností sedí v každém rohu jedna kočka a proti každé kočce sedí 3 kočky. Kolik je tam koček?
Věra Lišková
Mám to stejně jako Zuzana P., lekníny jsem se strefila, ale kočky jsem nedocenila, počítaly se na stovky.
Dana Puchalská
Vlaďko, děkuju za odhalení.
Zuzana Pivcová
Tak u mě 50 na 50, Včely a lekníny správně, kočky špatně. Já jich do kočičince dala daleko víc! :-D
Vladislava Dejmková
Řešení hádanek: 4 včely, 3 lekníny 14 až 15 koček (kočičinec)
Dana Puchalská
Já to vzdala. Rovnice nebrat a trojčlenka byla pro mne holý neštěstí už na ZŠ.
Jana Šenbergerová
Myslím, že první mám. Na tu druhou nemám. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%