V jednoduchosti je krása. Platí to pro módu v každém věku
Ilustrační foto: pixabay.com

V jednoduchosti je krása. Platí to pro módu v každém věku

27. 5. 2020

Jednoduché střihy. Žádné vzory, žádné ozdoby. Minimalismus je trend, který sluší mladým dívkám i  ženám vyššího věku. Jeho největší výhodou je, že v něm zpravidla vypadají dobře nejen ženy štíhlé, ale i ty plnějších postav.

Právě v blížících se teplých dnech se často ukazuje, že vyznavačky jednoduchého stylu oblékání mají velkou výhodu. Jen vytáhnou z šatníků plátěné košile, haleny, šaty či volné kalhoty a mohou jít kamkoli. Na procházku, do práce, na dovolenou k moři či do lázní.

Jde totiž o oblečení, které se hodí v podstatě všude. Není třeba si lámat hlavu kombinacemi. Odpadá otázka: Hodí se to či ono k sobě? Když je vše jednobarevné, ideálně černé či bílé nebo v přírodních, nenápadných barvách, mohou z několika mála kousků oblečení vznikat nekonečné varianty kombinací.

Právě proto je takový styl vhodný pro ženy, které rády žijí akčním životem, cestují, procházejí se. A hlavní výhoda? Takto složený šatník nikdy nevyjde z módy. Jednoduché a jednobarevné košile či šaty koupené v roce 2020 se totiž budou moci klidně nosit i za pět či deset let. Zkrátka, jde o styl oblečení, který je dobrá a výhodná investice.

Tady je malá inspirace, co vše si pod ním lze představit.

móda
Hodnocení:
(4.9 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Mám ráda barvy, necítím se v mačkavých materiálech, jednoduchosti dávám přednost před kanýry, mašličkami, sklady, ... Léto je mi milé hlavně proto, že mohu chodit nalehko.
Zdenka Jírová
Na kalhoty jsou rozhodně lepší nějaký směsný materiál, aby se tolik nemačkaly. Rovněž zmačkaná halenka nebo tričko s bezduchým nápisem mě odpuzuje. V létě nosím dlouhé lehké sukně a jednobarevná trička či halenky. Kalhoty dlouhé, rovné. Zkrácené délky nesvědčí postavě. Nezatracuji vzorované halenky, ale jen k jednobarevným kalhotám či sukni. Směs různých vzorů působí lacině a nevkusně, i když je některé módní časopisy prezentují.
Naděžda Špásová
Mám ráda barvy i vzory na oblečení. S povděkem kvituji návrat k širokým nohavicím, pomačkané oblečení taky nemusím.
judita lišková
Lněné oblečení je hezké, ale jen do doby, než si v něm sednete. Pak vypadáte hodně zmuchlaně a neupraveně. Lepší jsou lehké směsové materiály, dnes už se ostatně ani nevyrábějí vysloveně neprodyšné..byť naprosto nemačkavé...materiály. Některé uvedené modely, vlastně skoro všechny, nejsou k modelce nijak lichotivé...snižují a zbytečně i rozšiřují postavu. Pohodlnost je jedna věc, estetický dojem druhá. Lze nosit věci pohodlné, ale nemusí být přece nutně beztvaré. Hana Řezáčová...souhlasím, 7/8 kalhoty vypadají...na rozdíl o 3/4.. mnohem lépe. Nemusí být ani široké, ale v trochu zúženém stylu jsou elegantnější a vlastně sluší každé postavě...
Hana Šimková
Ano, bavlna je trendy , zdravá na nošení atd.. Nosíte-li bavlněné oblečení celý de a občas si někde sednete, vypadá to opravdu značně pomačkané a tím i neslušivé.Starý člověk by neměl chodit pomačkaný. Ty kalhoty ani nekomentuji. A podívejte se na paní na titulním obrázku. Má oblečení pomačkané a že by ji to slušelo si nemyslím. Ale každý uvažuje jinak. Je to jenom můj názor.
Věra Halátová
Sluší nesluší. To je otázka. Někomu se líbím někomu se nelíbím. A co se týká střídmosti a jednoduchosti v oblékání, už jako dítě jsem si všimla, že muži jsou oblečeni jednoduše a jsou pěkní a upravení. A ženská na sebe kolikrát narve kdejakou parádu a někdy vypadá spíš blbě.
Hana Řezáčová
Já mám ty zkrácené kalhoty ráda, musí to být délka 7/8 (ne 3/4 ) ... Každá to máme jinak - a to je dobře.
Soňa Prachfeldová
Nosím ráda v teplých dnech šaty a sukně, kalhoty plátěné dlouhé i kraťasy. Strakaté věci nemusím, halenky oplývající stříbrem a srdcem a různými obrázky už vůbec ne.
Magda Škodová
Nejraději nosím šaty, protože jsem oblečená "najednou a celá" a nemusím přemýšlet, jestli tahle halenka ano nebo ne. A ty krátké široké kalhoty nesluší nikomu - malá žena v nich vypadá jako takový nedorostek a vysoká přerostlá. Takže buď bermudy ke kolenům nebo raději dlouhé kalhoty.
Danka Rotyková
Souhlasím s Ĺubicou, já a mně podobné ženy se zkrácenými kalhotami v bílé barvě nemohou počítat. Jinak to ale modelkám sluší, to uznávám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.