Fotoreportáž: Návštěva
Foto autorka

Fotoreportáž: Návštěva

29. 5. 2020

K návštěvě mé dobré kamarádky Maruš ze Šluknova jsme se domluvily minulý týden, když jsem jí přála k narozeninám. Dcera měla volno, a tak jsme se v úterý 26.5.20 vypravili na slíbenou návštěvu s tím, že se podíváme do nedalekého Fritscheho arboreta.

Byl krásný den, slunce svítilo, mraky se sice honily po obloze, ale na déšť to nevypadalo. Vzali jsme s sebou i vnučku Aničku, aby si odpočinula od učení. Cesta nám sice trvala poněkud déle, díky uzávěrám na silnici, ale dojeli jsme v pořádku. Lehce jsme poobědovali místní pizzu, probrali jsme všechno možné, trochu jsme se prošli po náměstí Šluknova, rozloučili jsme se s Maruš a vydali se směr arboretum.

Fritcheho soukromá zahrada, o kterou se stará jeho rodina, se nachází 1 km od Krásné Lípy. Na jaře hýří barvami velkého množství rozkvetlých rododendronů, v létě se pyšní kvetoucími liliemi. Arboretum je celkem rozsáhlé a je celoročně přístupné. Prohlídka celé zahrady trvá přibližně dvě hodiny. V lese je ještě k vidění zřícenina hradu, tu jsme ale nestihli. Informace lze najít na netu.

My jsme stihli jen něco, některé rododendrony byly už po odkvětu, tak jsme si řekli, že se sem v létě vypravíme ještě jednou na lilie. Arboretum je opravdu krásné a stojí za návštěvu.

Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jsem ráda, že se díky článku dovídám zase o jiné čarokrásné zahradě než v Troji nebo v Průhonicích. Díky, Naďo, za výlet.
Soňa Prachfeldová
Paráda, mraky, kytky, příroda , to jste měly krásný výlet
Libor Farský
Pastva pro oči...
Marie Seitlová
Nadi, krásná zahrada plná rododendronů. U nás kousek za hranicí v Polsku je také jedna nádherná zahrada plná azalek i rododendronů.
Alena Vávrová
Naďo, díky za tip. Rododendrony a azalky mám ráda a jsem ráda, že i několik keřů mám. Také mi již bílé a jeden červený odkvetly a dnes při tom větřisku to mám na dvorečku jak po božím těle. Tak se těším na lilie ;-)) .
Jitka Hašková
To jste měli krásný výlet. fotky potěší.
Vladislava Dejmková
Je hezké se podělit o něco hezkého s ostatnimi.
Eva Mužíková
Naďa opět vyrazila, foťák v ruce třímá. Moje oko potěšila, fotky má zas príma. Mraky, kvítí, sluníčko, poslala nám na íčko:))))
Hana Šimková
Krásné , oko se potěšilo
Dana Puchalská
To je krása Naďo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...