Žižkovský kopanec
Ilustrační foto: pixabay.com

Žižkovský kopanec

4. 6. 2020

Po poledni jsem si šel nakoupit obyčejné jídlo do krámu, u nás v domě. Před domem bylo v tu chvíli liduprázdno. Po chvilce jsem se vracel zpět.

Před činžákem stál mladý vesnický křupan s velkou taškou na chodníku. Jak mne uviděl, napřáhl svou nohu ke kopanci na můj obličej. Kopanec jsem mu srazil malíkovou hranou mé ruky. To jsem uměl z juda, z mého dětství.

Žasl a chytil se za svůj límec košile. Nečekal od starého Pražáka tak rychlou a účinnou obranu! Ve rvačce bych dál pokračoval přehozem „uki goši“. Pak bych v ochraně svého života použil bolestivé mačkání očí! Nakonec by mě asi zavřeli, pro potupení důstojnosti vesnického burana!

Šel jsem dál k domovním dveřím. Řekl jsem mu srozumitelně a po křupansku: CóÉ! Jenom stál na místě dále.

Asi mu po příjezdu v Praze nic nevyšlo. Práci nenašel, bydlení také ne a milenka už měla jiného!

Vzpomněl si na internetové instrukce mladým:  zabíjejte staré lidi!

 

P.S.  Dříve se také říkávalo: Dědeček a babička, ujídají chlebíčka! To dnes už ale neplatí!                 

 


 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
No já asi žiji na úplně jiném Žižkově.... u nás je dost civilizovaný.... takový normální.
Zdenka Soukupová
Na tom Žižkově je tedy pěkně nebezpečno. Ale je dobré, že se umíte bránit.
Zuzana Pivcová
A doufám, že se takto bráníte pouze před kriminálníky, ne, že byste sám na někoho zaútočil! :-D
ivana kosťunová
Opět jste se ubránil. Jen tak dál
Soňa Prachfeldová
Jsem ráda, že jste vyvázl ve zdraví a neotřesen, mohl napsat tento otřesný zážitek.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%