Tři hádanky od moře
FOTO: autorka

Tři hádanky od moře

5. 6. 2020

Pro ty, které to baví, jsem zase připravila tři hádanky. Počítat moc nemusíte, trochu přemýšlet ale ano. 

Hádanka 1
Japonská loď je na cestě zpět k pobřeží. Kapitán vidí, že je moře klidné, a tak se rozhodne, že se osprchuje. Před sprchováním si odloží na polici drahé hodinky a zlatý náramek. Když se vrátí zpět, zjistí, že hodinky i náramek jsou pryč. Okamžitě svolá všechny čtyři členy posádky a zeptá se jich, co dělali během této doby. Odpovědi jsou následující:
1. Francouz, kuchař: Byl jsem v kuchyni a pro všechny jsem připravoval sendviče se slaninou.
2. Rus, inženýr: Byl jsem v generátorové místnosti a kontroloval generátor.
3. Pákistánec, plavčík: Viděl jsem, že vlajka je vzhůru nohama, tak jsem vylezl na stožár a otočil jsem ji.
4. Ind, druhý plavčík: Byla jsem unavený, a tak jsem si zdříml.
Kapitán okamžitě věděl, kdo je zloděj. Víte to také?

Hádanka 2
Kapitán nařídil dvěma plavčíkům, že každý bude stát na jedné straně lodi. Jeden z nich se bude dívat na západ, druhý na východ. Jak mohl první plavčík zjistit, že se druhý plavčík usmívá, když ani jeden z nich nezměnil místo ani směr, kam se dívá?

Hádanka 3
Loď zakotvila v přístavu. Na boku lodi je připevněný kovový žebřík, jeho nejspodnější příčka je 15 cm nad hladinou vody. Celý žebřík je dlouhý 180 cm, vzdálenost příček je 30 cm. Během přílivu stoupá hladina o 15 cm za hodinu. Za jak dlouho se přelije voda přes palubu?

 

Odhalení bude jako vždy druhý den po zveřejnění. Neprozrazuje proto své výsledky zbytečně brzy, abyste umožnili hledat řešení i dalším. 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Matoušek
Jen malá poznámka k otázce č.3. Nebude náhodou s přílivem stoupat i loď ?
ivana kosťunová
Odpovědi na první dvě otázky potvrzuji, třetí mi vyšla 11
Vladislava Dejmková
Náhradní nemám, to chce trochu času. Ale ani Marie Měchurová nemá všechny tři hádanky dobře! Ještě se může polepšit.
Marie Měchurová
Já se omlouvám, někdo ale musí být první, jsem prostě soutěživá. Příště se polepším.
Zuzana Pivcová
Neprozrazujte proto své výsledky zbytečně brzy!! Stalo se. Vlaďko, neměla bys náhradní hádanky? Zveřejnila bych je přednostně.
ivana kosťunová
Tak už to bylo zodpovězeno. První a druhá otázka byly lehké, ta třetí dá trochu zabrat.
Marie Měchurová
Já mám následující řešení 1. otázka - Pákistánec - vylezl na stožár, 2. Protože stáli naproti sobě a dívali se přes loď, 3. otázka 13 hodin.
Zuzana Pivcová
První lhář je jasný, ale na druhý a třetí dotaz se musím soustředit později, teď odcházím. Dobré hádanky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.