Čeština není vůbec jednoduchá
Ilustrační foto :pixabay. com

Čeština není vůbec jednoduchá

9. 6. 2020

Vážení íčkaři,
ač je červen a my očekáváme lepší počasí, než pořád jen déšť. Poručíš větru a dešti už tu bylo, ale nepovedlo se. Počasí si dělá, co chce. Proto s rozmary počasí se i nadále musíme vyrovnat po svém. Prostě nyní je to jako na houpačce. Ale my musíme být vděční sv. Petru za tu vláhu, protože nevíme, jak nás bude oblažovat teplíčkem a tím pádem i dostatkem vláhy.

A protože občas, jak se říká „vezou vodu“ a k tomu se blesky honí oblohou a hřmí tak celým krajem, máme čas na procvičení naší mateřštiny.

Ti, kteří jsou odborníky na češtinu, se budou jen usmívat, my ostatní musíme trochu máknout. Jak je to dlouho, co jste naposledy ve škole odložili učebnici češtiny? No, já už více jak 45 let. Jů, to je hrůza, když to číslo vidím napsané, to už jsem pěkně stará...

A tak, vážení, teď klídek a pusťe se do češtinského testíku.

Hodně zdaru a hezký den vám všem ze srdce
Hana Nováková

https://youtu.be/hzmIquns1UU

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.3 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Přiznám, že je to na mě moc rychlé, první jsem nestihla, tak to vzdávám. :-)
Naděžda Špásová
V češtině jsem byla vždycky dobrá. Test si určitě udělám a sdělím výsledek.
Jana Šenbergerová
Měla jsem dobré češtináře a mám cit pro jazyk. :-) V mém případě by bylo smutné, kdyby to vyšlo jinak. Mám ráda jakékoliv testy, ale v některých bych dopadla rozhodně hůř.
Alena Vávrová
Testy z českého jazyka mne baví. Dala jsem to s 1 chybou hned v první větě - zbrklost.
Zuzana Pivcová
Test jsem udělala na 10. Přece jen jsem se v češtině dost pohybovala a o různých chytácích se mluví.
Dana Puchalská
Povedly se mi 2 chyby a když spočítám, kolik let jsem že školy, tak to ujde.
Daniela Řeřichová
Procvičovala jsem s vnukem testy k přijímačkám na SŠ, takže OK.
Věra Ježková
Hani, děkuji za test. Byla to brnkačka. Učebnici češtiny jsem naposled odložila na gymnáziu. Ale když se člověk učí cizí jazyk, učí se tím i mateřštinu. A někdo má to štěstí, že mu byl dán jazykový cit.
ivana kosťunová
Dvě chyby- nejsem spokojená, ale co nadělám
Vladislava Dejmková
Udělala jsem jednu chybu, jsem spokojená.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.