Fotoreportáž: Výlet do Rájce
Foto: autorka

Fotoreportáž: Výlet do Rájce

12. 6. 2020

Tedy, on to nebyl ani tak výlet, jako spíš dlouho slibovaná návštěva dobré kamarádky. Ne mojí, ale dcery. A tak se stalo, že jsme úterní dopoledne 9.6. vyrazily do Rájce. Tenhle se nachází nedaleko Tisé v severních Čechách. Lída, mladší spolužačka naší Terky, je chovatelka všeho možného, počínaje ovcemi, slepicemi, husami, kachnami, nově založeným včelstvem a konče psy. Vlastní dva švýcarské ovčáky a jednoho německého ovčáka. K tomu umí vlnu z ovcí nejen ostříhat, ale i zpracovat na kolovratu a utkat krásné dekorace na stavu. Její sýry a med nemají chybu.

Rájec je osada a základní sídelní jednotka obce Tisá, vzdálená asi 2,6 km. Leží v CHKO Labské pískovce 485 m n. m., těsně u hranic s Německem. Za obcí se nachází Rájecký rybník a přírodní rezervace Rájecká rašeliniště. V zimě si přijdou na své milovníci běžek. Info na netu.

Řeknu vám, že příroda v Rájci je nádherná, krásné louky plné květin, ticho, rušené jen křikem ptáků, lesy, skály, ty byly už na území Německa. Fotila jsem jako o závod, přiznám bez mučení, že zvířátka v pohybu se nefotí zrovna lehce, navíc je všechno chráněné ploty, tak prosím případné kritiky o shovívavost.

Přeji všem krásné léto bez virů a zákazů.

cestování
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Naďo, opět pěkná fotoreportáž :-)
Martina Růžičková
Výlet plný zážitků :-)! Prima fotoreportáž.
Irena Mertová
Naďo, tvoje fotoreportáže mě vždycky potěší :-)
František Matoušek
Hezký výlet do míst, kde jsem prožil řadu týdnů. Jako armádní chemici jsme tam jezdívali na cvičení. Je to už více jak půl století. Už jsem to tam ani nepoznal, když jsme byli asi před 5-ti lety na Sněžníku. Znám tedy více Tisou, Tiské stěny až po Děčínský Sněžník a okolí. Hezké fotečky.
Anna Potůčková
Nadi díky za další výlet , který jsem virtuálně s Tebou absolvovala. Jsi velká cestovatelka po naší vlasti!
Soňa Prachfeldová
Tis měla opravdu co fotit Naděnko a je to krásné.
Hana Rypáčková
To byl hezký výlet. Zvěřinec by se mi taky líbil..Kdysi jsem byla na Tisských stěnách , pod Děčínskými...
Naděžda Špásová
Díky za vaše příspěvky, vždycky mně to moc potěší a dodá odvahu napsat další článek. (◕ᴗ◕✿)
Elena Valeriánová
Fotoreportáž plná různorodých fotek, to mám ráda. A ráda se dozvídám o činorodých lidech, kteří něco dokázali. A taková bude zřejmě i Lída. A příště pošli kousek sýra, taky ochutnám :-)
Věra Ježková
Naďo, díky za krásný výlet. Lída je skvělá. Líbí se mi, když někdo umí něco mimořádného. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.