Superpotraviny. Zázrak nebo nesmysl?
Ilustrační foto: ingimage.com

Superpotraviny. Zázrak nebo nesmysl?

12. 6. 2020

Je to jedno z módních slov. Výraz superpotraviny na nás v poslední době útočí ze všech stran. Takže je čas udělat si jasno v tom, nakolik se jedná o výmysl reklamních géniů snažících se nacpat nám do hlav pocit, že něco nutně musíme jíst, tedy koupit.

Nebo opravdu vědci přišli na to, že nám některé potraviny zajistí věčné mládí, zdraví a krásu?

Superpotraviny se říká jídlu, které je extrémně zdraví prospěšné. Po trendu, kdy vše mělo nálepku bio a pak nálepku domácí, nyní přišla předpona super. Superpotravin stačí sníst málo, ale tělu dodají vše, co potřebuje, říká se. Za superpotraviny jsou označovány kupříkladu semínka chia, kustovnice, datle, dýňová semínka, kokosová šťáva. Nejčastěji se však jedná o různé směsi a tekutiny vyrobené z vícero druhů ovoce, zeleniny či semen s cenou odpovídající slovu super.Superpotravinám se říká potraviny budoucnosti.
 
„Většinou jde skutečně o zdraví prospěšné potraviny, ovšem nezapomínejme, že vždy je nejdůležitější mít jídelníček vyvážený a hýbat se, jinak nás žádná potravina s názvem super nezachrání,“ připomíná lékařka a odbornice na zdravou výživu Kateřina Cajthamlová.
 
Samozřejmě, to, čemu se nyní říká superpotraviny,jsou prostě normální potraviny, o nichž se ví, že obsahují vitamíny, minerály, vlákniny, zkrátka složky, které zdraví prospívají. Takže zatímco dříve babičky při nachlazení řekly, dej si cibuli a med, my si jdeme do specializované prodejny koupit lahvičku se superpotravinovým roztokem složeným z cibule a medu. Babičky to měly zadarmo a říkaly tomu cibule a med, my to máme za dvě stovky a říkáme tomu superpotravina. V tom je celé kouzlo.
 
„Nezapomínejme však, že s tím, jak jsou nyní informace dostupné, jsou dostupné i vědomosti o potravinách, které se užívají v jiných částech světa, takže například o účincích kustovnice naši předci vědět nemohli,“ připomíná Ivana Novotná, která prodává produkty zdravé výživy.
 
„Samozřejmě se dnes v každém oboru prodejci snaží zákazníky ohromit lákavými názvy a slogany, nicméně v této oblasti se skutečně až v posledních letech přišlo na některé potraviny, které mají na zdraví mimořádně dobrý vliv,“ tvrdí.
 
Za superpotraviny je tedy považována tato exotika: řasa chlorella, acai bobule, chia semínka, vodní tráva kelp, ovoce lukuma. Zíráme, nevíme, co vlastně tyto názvy znamenají, ale v prodejnách se zdravou výživou nám samozřejmě vše vysvětlí.Nicméně je dobré nezapomínat, že se vědci shodují, že stejně zdraví prospěšné jsou naše obyčejné borůvky, ostružiny, včelí produkty, konopná semínka.Výraz superpotravina totiž zdaleka nepatří jen k cizokrajně znějícím názvům, od nichž čekáme zázraky.
 
Takže: Ano, je dobré vědět, které potraviny obsahují hodně zdraví prospěšných látek a jakých. Ale myslet si, že když si v prodejnách a internetových obchodech, kde má vše nálepku super, nakoupíme zásoby a utratíme tisíce, budeme zdraví, je samozřejmě nesmysl.
 
Stejně dobře, ne-li lépe nám udělá, když se vydáme do hor a nasbíráme si tam borůvky. Budeme mít superpotravinu, superpohyb a ještě k tomu supervýlet.
Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Charvát
Pí Hofmanová, děkuji vám, že jste nadzvedla pokličku nad hrncem různých tajemství a nazýváte vše normálně, normálními názvy a slovy. Děkuji za článek.
Marcela Škodová
Zdaleka se vyhýbám potravinám s názvy bio, domácí, super, babiččino...Pokud tyto potraviny nemám z vlastní zahrady či od spolehlivého zahradníka/chovatele, tak ničemu nevěřím. Nejlepší bývají farmářské trhy s ovocem a zeleninou ze skleníků ve Španělsku. Tyto plodiny stačí jen přesypat do té správné bedýnky a upravit cenu. Normálně nakupuji běžné potraviny v běžných obchodech...
Věra Ježková
Nemám to slovo ráda. Podobně jako např. bio-. Nikdy mě nebavilo sledovat, kolik škodlivého a kolik zdravého potraviny obsahují. Jím celý život přibližně stejně, samozřejmě i v závislosti na nabídce. Mám představu, co je a co není zdravé. To mi stačí.
Dana Puchalská
Perfektní článek. Ano některým lidem doopravdy chybí zdravý selský rozum. A občas mají chtě nechtě zaděláno i na zdravotní problémy. Například poslední dobou absolutně nesmyslné a hloupé konzumování bezlepkové stravy zdravými lidmi.
Daniela Řeřichová
Ano, nebráním se novinkám, ale při tom používám zdravý rozum.
Růžena Kuželková
Paní Hofmanová,poslední věta vydá za celý článek,bohužel dnešní lidé jsou "pobláznění" vší novotou a proto je to jak to je.

Zpět na homepage Zpět na článek