Stáří s nápisem na tričku. Úlet, nevkus? Ale ne, odvaha se cení
Ilustrační foto: pinterest.com

Stáří s nápisem na tričku. Úlet, nevkus? Ale ne, odvaha se cení

30. 6. 2020

Tričko s nápisem. To je kus oblečení, které bývá spojováno výhradě s mladým věkem. Když přijde řeč na oblečení pro lidi starší, bývá označováno za symbol nevkusu a neschopnosti vyrovnat se s věkem.

Jenže pak se objeví někdo, kdo umí nápis na tričku nosit s elegancí nebo jako projev radosti ze života, a všichni koukají, jak mu to sluší.

Trička s nápisy se dají rozdělit do dvou skupin. Jedny jsou takové ty laciné, které se rychle vytahají a nápisy na nich jsou v podstatě pitomé. Rádi je nosí muži. Jde o rádoby vtipné slogany o tom, kolik kdo vypije piva, vtipy týkající se velkých bříšek, názvy oblíbených kapel nebo loga různých značek, které člověk často nosí, aniž by vůbec přemýšlel nad tím proč.

Další skupinu však tvoří jednoduchá, většinou bílá nebo černá trička z kvalitních materiálů s jednoduchým kontrastním nápisem. Černým na bílé, bílém na černé. Nápisem, který působí elegantně. Ideální je, když jen tak lehce kouká z kvalitního saka nebo svetru. V takovém případě je jedno, jestli je jeho nositelce třicet nebo šedesát, zpravidla taková kombinace sluší a nikoho nepohoršuje.

Zkrátka, nosit tričko s nápisem není jednoduchá disciplína, ne každý si na ni troufá a ne každý ji ovládá. Samozřejmě je také třeba brát v potaz, kam si člověk s takovým nápisem vyrazí. Když na výlet s kamarády a s pejsky přijde někdo v tričku s obrázkem psa a názvem oblíbené rasy, všem to bude připadat vtipné a na místě a nikdo nebude přemýšlet nad tím, jestli se to na šedesátiletého pana profesora hodí. Ale jestliže přijde šedesátiletá dáma do práce v růžovém tričku s blýskavým napisem Love, musí počítat s tím, že se za jejími zády kolegyně budou bavit o tom, že někdo prostě přibývající roky zvládá hůř a někdo lépe.

Na druhé straně je fakt, že každý si může nosit to, v čem se sám cítí dobře a co mu dělá radost. A právě nápisy na tričkách jsou tou nejlepší možností, jak dát světu najevo, jací jsme. Zda trochu ulítlí, veselí a hraví nebo naopak opatrní a decentní. Ale úplně je zatracovat je škoda. Mohou být veselým vybočením z každodenní všednosti.

Hodnocení:
(4.9 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladimír Číp
Muži jsou v podstatě pitomí, že ? V některých situacích nejspíše ano, jako já, když jsem si tento článek přečetl, dostal jsem tento pocit. Děkuji, jen tak dále!
Jitka Hašková
Nikdy nebyl můj šálek čaje, nosit na sobě nějaké nápisy. Komu se to líbí, ať to nosí.
Naděžda Špásová
Nosím trička s obrázky a barevná, mám to ráda. S nápisem možná, pokud by to nebylo přes čáru a hlavně dotyčná osoba musí vědět, co ta slova znamenají.
Marie Doušová
Nejraději nosím trička jednobarevná , ale ať si každý nosí co chce .
Eva Mužíková
Tričko s jakýmkoliv nápisem a barevným potiskem nenosím ani doma, i kdyby bylo sebekvalitnější. Výjimku tvoří černé útulkové reklamní s tlapičkami, které nosím na naše akce. Ale jak píšete, každého věc.
Helena Votíková
Tičko s nápisem jsem nikdy neměla a kdybych ho náhodou dostala, nosila bych ho jen doma. U ostatních mi to nevadí, každý ať nosí co se mu líbí, mnohdy to může být i recese. Jako jedna moje kamarádka ke mně přišla v tričku s nápisem: " Jsem panna - to tričko je staré." To nás tenkrát hodně pobavilo.
Dana Puchalská
Já jich pár mám. Nosím je ale s rozmyslem. Teď mám s hvězdnými válkami. Je super. Dostala jsem ho coby dárek.
Jindra Hubačová
Nikdy bych si tričko s obrázky nebo s nápisem nekoupila.
Věra Ježková
S nápisem na tričku ani mládí. Zejména ne s anglickým – takový byl ovšem ojedinělý.
Danka Rotyková
Nevadí mi trička s hloupými nápisy, hlavně ať mi je nenutí nosit. Pokud bych nějaké vlastnila, asi bych je nosila doma a nebo do přírody, pokud by mi v nich bylo dobře. Záleží mi hodně na materiálu, zda jsou savá apod. To je pro pohyb v přírodě asi nejdůležitější. Ale žádné takové nemám.

Zpět na homepage Zpět na článek