Poznáš nádraží?
Foto: autorka

Poznáš nádraží?

13. 7. 2020

Toto hádání tu již dlouho nebylo. 

Jde o nádraží u 15 tisícového města a jeho historie sahá až do roku 1254.

Vede tu 3 km dlouhá stezka cestovatele, dobrodruha, ....

Na náměstí je kostel sv. Bartoloměje. 

V okolí jsou hory, takže zde z rychlíku vystupuje spousta turistů, cyklistů, houbařů.

Dále mohou použít regionální trať do krásného okolí hor, zámků, měst,....

Už víte, neprozraďte hned.  

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.2 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Taky mne to hned napadlo, Majko a vidím i zimního Welzla s šálou apod. Mám i knížku. Přes cestu naproti jsme vždy nejen se Zábřežáky ukončovali Sraz turistů dole na posedu hospůdky u říčky s pivem...
Jitka Hašková
Než jsem se podívala do diskuse, tak jsem objevila podle nápověd, že je to nádraží v Zábřehu na Moravě.
Alena Vávrová
A tak se mi to přeci jen nezdálo, i když jsem tam byla poprvé a asi i naposledy v životě - tam jsem tehdy musela přesedat snad na nějaký autobus. No a ta Janina chuť na eskymo mi to dopověděla. ( J.E. Welzla znám z literatury 30 let na zlatém severu aj.)
Marie Seitlová
Jedná se o Zábřeh na Moravě, je to na hlavní trati Praha - Ostrava - Žilina, Praha - Olomouc - Půchov. Je to Welzlova stezka. Trasa začíná u nádraží ČD, kde všechny na vyhlídkové terase vítá socha zábřežského rodáka Jana Eskymo Welzla. Kdo jel na setkání i60 do Loučné vlakem, tak tu musel přestoupit na vlak do Koutů. Zdenka, Jana s Pavlem, Elen i já tu často čekáme na další spoj. Děkuji za hádání.
Alena Vávrová
Zdálo se mi taky povědomé, ale co se zdá, je sen...přesto již vím. Díky za nápovědu.
Soňa Prachfeldová
Nevím, počkám.
Zdenka Žichovská
Tohle nádraží dobře znám.
Vladislava Dejmková
Asi vím, ale musela jsem googlit...
Marie Seitlová
Maruško je a je nad červeným autem. Zuzko dobrý typ. Jani, já také.
Jana Šenbergerová
Na tomto nádraží jsme se už něco načekali! Vždycky mám chuť dát si tam Eskymo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.