Putování v Pošumaví - zřícenina hradu Rabí
Foto: autorka

Putování v Pošumaví - zřícenina hradu Rabí

23. 7. 2020

Zřícenina hradu Rabí se nachází mezi Horažďovicemi a Sušicí v okrese Klatovy.

Hrad byl vybudován na vápencovém ostrohu ve 13 století a měl několik majitelů, kteří jej rozšiřovali, obnovovali.

Jan Žižka jej obléhal 2krát. Jednou se posádka vzdala a podruhé jej vojska dost poničila. Říká se, že zde mu vystřelili druhé oko. Později vyhořely střechy a lidé si z těchto hradeb - kamenů stavěli domy.

Při mé návštěvě pršelo, sokolníci tam představovali dravce a také jste si mohli na terč zkusit vystřelit kuší. Prohlídka byla s průvodcem, kde nic, tu nic pod širým nebem, akorát obvodové zdi dost rozsáhlé a široké. Později šli návštěvnící po úzkých, kluzkých schodech asi 7 metrů dolů, to jsem neabsolvovala. Pouze pohled do kraje a zpět do města, má asi 300 obyvatel a je to město.

Zakotvili jsme ve "Vystřeleném vočku" na oběd. Jak jinak, já oblíbené knedlíky s borůvkami, vždyť jsem v Pošumaví.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Tak zrovna včera jsme kolem hradu Rabí jeli. Navštívili jsme jej už před lety. My jsme byli na Kašperku. :-)
Zuzana Pivcová
Název znám jen v souvislosti se Žižkou, avšak nikdy jsem tam nebyla, tak jsem se alespoň ráda prošla s Tebou.
Martina Růžičková
Kdysi jsem teto hrad navštívila. Díky za připomenutí hezkými fotografiemi a článkem.
Alena Vávrová
Jitko, dík, moc hezká připomínka jak jsem ten hrad nedobyla já v rámci mého putování Pošumavím s mojí kamarádkou. Bylo zjara, bylo ještě zavřeno, nebo bylo pondělí, nebo se tam natáčelo, už nevím. Tak jsme ten obrovský hrad celý obešly klopotnou cestičkou okolo, navíc pršelo. Koukala jsem víc na hrad, než na cestu, navíc fotila zpod deštníku. A to se mi vymstilo, zakopla jsem a udělala bác! Odneslo to koleno a deštník, foťák jsem uchránila. Nový deštník v Klatovech byl nutností...krásný kraj a jsem ráda, že díky kamarádce jsem tam na mnoha místech byla.
Hana Nováková
Rabí a Šumava, mám na ně krásné vzpomínky, byli jsme ubytování v zařízení nedaleko náměsti v Kašperských horách. Okolí neskutečně krásné. Prostě Šumava má své neobyčejné kouzlo, propojené i s literárními díly zasazenými do tohoto prostředí. Užila jsem si to, ale už není možnost se na stejné místo vrátit. Zase to zaměstnavatel prodal a ubytování, jak jsem tak koukala není z nejlepvnějších. Díky za článek a foto

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.