Co to asi může být, když se řekne.....
Ilustrační fotografie z pixabay.com

Co to asi může být, když se řekne.....

24. 7. 2020

Dobrý den přeji všem, kteří rádi hádají. 

Je léto a sezóna sběru hub je v plném proudu. Proto dnes přicházím s hádankou, která se k houbám vztahuje. Poznáte, o jakých devět druhů hub se v lidovém pojmenování jedná?

1.) Kožíšek, Husí pupek, Voříšek, Šenkýřka, Bezpráce, Skořičník

2.) Dědkovo štětky, Prstíčky

3.) Sirka, Turek, Havíř, Ausferák, Bolševik, Voják, Výpravčí (na Domažlicku)

4.) Loupáček, Sosnůvka, Verpánek, Podmerfánek (na Pelhřimovsku)

5.) Housátka, Ferdíček, Myška

6.) Bečvářek, Márinka, Masařka

7.) Bejčí pytlík, Cikánský tabák, Psí kule, Kozí sýr

8.) Hromadilky, Fafrlinky

9.) Jurčíky, Rezounky

Přeji příjemné hádání a už se těším na všechny odpovědi. Článek s odhalením vyjde den po zveřejnění tohoto článku. 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Tak teď jsem úplně vedle. Neznám jediný z uvedených názvů, ani z nich nedokážu nic odvodit. :-)
Vladislava Dejmková
Já se vůbec nechytám, asi jsem z jiného kraje...
Věra Ježková
Danko, to jsou moc hezká pojmenování. Znám jen kožíšek, housátka a havíře (od hornické Příbrami).
Dana Puchalská
Existuje, doopravdy.
Naděžda Špásová
Tak tohle je beze mně.
Jana Kollinová
Houby prakticky neznám. Mám je ráda a díky přátelům je můj jídelníček každoročně obohacen pokrmy s houbami. Autorčina nabídka je zajímavá, ale vůbec netuším o jaké "jedůvky" se jedná. Článek se mi líbí.
Zdenka Soukupová
Tak si připadám, jako že ani nejsem Češka. Neznám jediný výraz! Snad jen rezounky mi připomínají ryzce. Dano, ptám se jako Ivana, to fakt existuje?
Zuzana Pivcová
To je průšvih, z lidových názvů neznám ani jeden. Sice nejsem zkušená houbařka, ale přece jen... :-D Danko, už máš odeslanou odpověď, takže bych se mohla předem kouknout a dělat ramena, ale proč bych to dělala? Počkám si.
ivana kosťunová
A to jako fakt ty výrazy existují ? nevím ani jeden snad masařka by mohla být růžovka

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.