Moje vodní radosti u rybníka
Foto: autorka

Moje vodní radosti u rybníka

31. 8. 2020

Voda, voda, voda. Čím začít? Voda pokrývá skoro tři čtvrtiny zemského povrchu. Bez ní by nevznikl život na zemi. Voda je okolo nás, je v nás, voda je nepostradatelná pro veškerý život. 

Plodová voda mojí maminky byla životadárná pro můj život. Když odtekla, přišla jsem na světlo Boží. A jsem tu už hezkou řádku let i díky vodě. Díky vodě, kterou pijeme, ve které se koupáme, kterou zaléváme květiny, kterou napájíme naše domácí miláčky. Zejména zvířecí, ti člověčí vodu k pití berou trochu s rezervou. 

A jako každým rokem i letos jsem se vypravila v doprovodu přítele i psa již snad po sté do kempu u Nepomuku. Je nám tam hezky, voda, les, hezké vyjížďky po krajině. Sbaleno a jelo se. První zastávka na zámku Kozel, kde v zámecké kavárně jsme si dali kávu, prošli jsme se kolem chovného rybníka, kde lze krmit kapry z ruky. A pokračovali dál. 

Vybalili jsme věci, počasí krásné, voda nás magicky přitahovala (mě a Mysty). Na břehu rybáři, na pláži výskajicí děti, v hospůdce jídlo s chlazeným pivkem, prostě léto, jak má být. Jenže k večeru se zatáhlo, zabouřilo a již třetí den prší.Ochladilo se a vody už je příliš. Snad nás ještě sluníčko potěší.

Ještě jednu vodu nemohu opomenout . A tou je voda vyvěrající ze země, tzv. Kloubovka. Prý léčí nemocné klouby. Káva z ní uvařená je skvělá a také si několik lahví odvezu domú. Tento pramen se nachází u obce Kotouň.

Voda, voda, voděnka, je nesmírně cenná, važme si jí, bez ní bychom nemohli existovat.

 

 

Soutěž Voda
Hodnocení:
(5 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Hezký článek i fotky, voda je život :-)
Jana Šenbergerová
Krásná slova i fotografie.
Marie Seitlová
Soni, krásná úvaha o životodárné vodě, doplněná krásnými fotkami.
Naděžda Špásová
Soni, Nepomuk taky znám, krásně jsi to popsala a fotky nemají chybu. :-)
Eva Mužíková
Soni, přestože se sluníčko schovalo a spustil vytrvalý déšť, určitě tam bylo krásně. Fotky jsou toho důkazem...
Daniela Řeřichová
Moc pěkná úvaha včetně krásných náladových fotografií, děkuji.
Anna Potůčková
Hezký článek. Ano odtokem plodové vody se každá lidská bytost hlásí o své zrození. Vlastně nejen lidské bytosti, ale bytosti všech savců
Marie Měchurová
Hezké, i ty zvláštně zabarvené fotky. Bez vody, zkrátka, nelze žít .

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.