Rosa
Foto: autorka

Rosa

19. 8. 2020

Voda má mnoho podob, jednou z nich je rosa. Jsou to drobné vodní kapičky, které vznikají kondenzací vodní páry za jasných a méně větrných nocí, při kterých se zvyšuje teplotní rozdíl mezi vzduchem a zemí.

Noc na třináctého srpna připravila ideální podmínky pro vznik ranní rosy. Kam vyrazit, když louky v okolí města jsou posečeny? Ale naštěstí znám dvě lokality, kde se tráva nikdy nekosí. Ty se staly cílem mé vycházky.

Měla jsem štěstí, rosa byla parádní. Třpytem vodních kapiček, pavučinami a lučním kvítím jsem byla jako omámená. Ani jsem nevnímala, že jsem mokrá do půli stehen a v botách to čvachtá. Po třech hodinách jsem se vrátila domů a hořela nedočkavostí, co se mi podařilo zachytit.

Příroda je velká kouzelnice. Co ta dokáže vykouzlit, to by žádný umělec nevytvořil. Zvu vás na malou procházku letním ránem, třeba budete se mnou souhlasit.

Soutěž Voda
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Paní Čípová, Vy krásy kolem nás vidíte, zachytíte a sdílíte. Děkuji za každou příležitost nahlédnout do krás přírody prostřednictvím Vašeho objektivu. :-)
Anna Čípová
Děkuji za milé komentáře. Paní Kollinová, kéž bych uměla tak poeticky popisovat krásy kolem nás. Mám radost, že se fotografie líbí.
Jitka Mošovská
Krása kolem nás, ani ji nevnímáme. Děkuji Aničko za přiblížení.
Eva Mužíková
Kdo umí, ten umí!!! Nadherné záběry. Ten pocit zvědavosti, když čekám na to, co se mi podařilo vyfotit mám ráda. / někdy bohužel jsem i zklamaná/.
Libor Farský
To je úžasné !!!
Jana Kollinová
Dokonalá, nenapodobitelná a pomíjivá krása. Jsou zde navlečené korálky, seskupení připomínající krystaly minerálů, přehozy tkané z bublinek, třpytivé šperky na rostlinách "popelkách" a perlou je plačící pštros. Článek je mým favoritem na téma voda. Zdánlivě obyčejné slovo, voda. Pára může popálit, led může zahubit, ale rosa? I v poušti lze zachytit několik kapek rosy.
Daniela Řeřichová
Pohádkově snové!
Eliška Murasová
Andulko, když se sejdou dvě kouzelnice, Ty a příroda, pak může vzniknout taková krása nesmírná. A já a ostatní se můžeme pokochat s Tebou, děkuji!
Anna Potůčková
Nádhera, rosa jako křištál na Tvých snímcích - moc hezké!
Soňa Prachfeldová
Krása Aničko

Zpět na homepage Zpět na článek