Milí přátelé
Foto: autorka

Milí přátelé

22. 8. 2020

Milí přátelé íčkaři. Musím vám ještě sdělit, abych nebyla tak chlubivá, že knížka, co jsem napsala, je skromná a docela tenká. Jsou to opravdu drobné postřehy ze života některých starších lidí a to ještě s velkou nadsázkou. Vy ještě všehoschopní máte postřehy určitě bohatší. Jinak to ale není moje malá knížka první. Posílám ukázat obálku.

PS. Jo a ještě vám napíši úvod poslední knížky pro představu.

Život starého člověka se dá přirovnat ke galerii, v níž člověk prohlíží vše, co prožil. Na stáří je nejkrásnější svoboda. Je to období, kdy ještě mohu, ale málo musím. Nelitujme se, že jsme staří. Je to výsada. Ti méně šťastní už tu nejsou.

Být starý není žádná zásluha, ale být příjemný starý člověk je umění. Jak málo už je těch okamžiků, kdy se vzájemně s tím druhým potřebujeme, kdy se můžeme dotknout rukou, pohladit.

Ve stáří nemůže být člověk repetent. Je důležité nepromarnit žádnou příležitost a něco hezkého prožít a udělat.

Více čtu, méně uklízím, sedím na lavičce a pozoruji přírodu. Nic neschraňuji a stále méně toho potřebuji. Na nákup nosím svoje nejlepší oblečení, abych ho ještě užila.

Mám čím dále více pocit, že každé ráno, každá vteřina, každé nadechnutí je opravdovým darem.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Gratuluji k vaší knížce.
Marie Doušová
Hano,vůbec nezáleží na tloušce knihy, ale na jeho obsahu. Umíte pohladit po duši a krásně vyjadřujete pocity ,které asi máme Všichni.Dík.....
František Matoušek
Přejí Vám stálý úsměv od ucha k uchu v osobním životě.
Jana Šenbergerová
Autorka takového článku nemůže napsat jinou než dobrou knížku. Nezáleží na tom, je-li tlustá nebo tenká. (Knížka i autorka). Bavíte mě. Dík!
Eva Mužíková
Hanko, čím dál, tím víc Tě obdivuji...
Alena Tollarová
Hano, moc Vám fandím, knížka určitě bude dobrým společníkem pro pěkné chvíle.
Danka Rotyková
Paní Hano, určitě to bude krásné čtení. Děkuji předem, těším se.
Daniela Řeřichová
Paní Hano, vždy se těším na Vaše laskavé úvahy. Děkuji.
Dana Puchalská
Hani, to je hezké.... Ano, obálka je vyloženě slibná.
Martina Růžičková
S těmi myšlenkami plně souhlasím. Název i obálka knihy na mě působí hodně sympaticky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%