Máňa na táboře 3.díl - Den Asie
Máňa: Vedoucí po čínském vystoupení

Máňa na táboře 3.díl - Den Asie

4. 9. 2020

Ráno mě budil průvod bubeníků. Nejdříve jsem myslela, že mi to buší v hlavě, ale po rozkoukání jsem zjistila, že to bubnuje déšť na parapet. Táborníkům to ale ani trošku nevadilo. Byli jsme rozděleni do oddílů, jsem s Evou v prvním oddíle a vylosovali jsme si světadíl Amerika a naší vedoucí je Hela. Prvním úkolem byla výroba vlajky a vymýšlení a nazkoušení oddílové hymny. Možná kdyby nepršelo, kašlala bych na nějaké táborové činnosti, ale takhle jsem zůstala a dokonce se aktivně zapojila. Vyrobili jsme vlajku opravdu moc pěknou a naše hymna se taky líbila. K obědu byl moravský brabec se zelím a bramborovým knedlíkem a moc jsem si pochutnala. Posledním soustem zelí jsem si pokecala „pyžamo“, tak jsem to musela pracně čistit. Snad to uschne, jinak nevím, co si po poledním klidu obleču.

Odpoledne jsme si každý namalovali obrázek na sklo a ten se mi tedy docela povedl, i když vůbec malovat neumím. Každý den je tématicky zaměřený k některému světadílu a dnes je Den Asie. Večerní program začal vystoupením vedoucích. Už při jejich nástupu jsme se smáli a obdivně tleskali. Iva a Vojta byli oblečení jako dvě gejši, Hela jako vietnamský nosič vody a slaměný klobouček jí pořád padal z hlavy. Hrála k tomu nějaká čínská písnička a všichni špulili rty, jako když to zpívají oni, no, nasmáli jsme, až mě od smíchu bolelo břicho. Potom byla asijská módní přehlídka a ta se třetímu družstvu opravdu vydařila. A to ještě nebyl konec, následovala soutěž Máme rádi Česko. Hádání písniček z pohádek, hlášek z filmů, skládání dvou popletených přísloví, pantomima a poslední luštění měst a slepá mapa. Náš americký tým si vedl docela dobře a skončili jsme na druhém místě. Začíná se mi tady docela líbit.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Teda vy se vyblbnete! Přemýšlím, jestli by mě to taky bavilo. Asi jo ...
Soňa Prachfeldová
Prima líčení
Alena Vávrová
Pár dní a už tolik zážitků!
Anna Potůčková
Heli v tom "klobrci" si tě docela dobře dovedu představit i na čajových či rýžových plantážích. Kde jsi ty, tam smutná nálada nemůže být. Jsi prostě živel!!!! Už se fakt těším na setkání za 2 týdny, pokud se ted uskuteční
Květuše Pinkasová
Retro tábor seniorů odevšad jsem jak v Kajlovci vedena malými pionýry, tak na Bečvě s oddílem naších milých i z i60 prožívala naplno. Ze dne na den jsem sice jela zmožená po úžasném týdenním putování s turisty okolo Nového Boru. Odlepil se mi sice 1 zoubek a lepila jsem si ho žvýkačkou... Bydlela jsem u 7 trpaslíků s Helčou, jeli jsme všichni na koni a bedna masek neměla taky chybu. Byla jsem s Věrkou z OV hned Bob a Bobek a že nám to taky šlo! Zažili jsme tam snad všechno... Do třetice mi to Retro už ale nevyšlo... Doporučuji Všem seniorům...
Jarmila Komberec Jakubcová
Helenko zavzpomínala jsem na tábor na Horní Bečvě kdy jsme šili táborovou vlajku a plnili úkoly.
Jitka Hašková
Díky, je to báječné.
Zdenka Soukupová
Té Japonce (Vietnamce?) to v kloboučku moc sluší. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...