Nakažených nemocí Covid-19 prudce přibývá, ministerstvo zdravotnictví utahuje šrouby
Ilustrační foto: pixabay.com

Nakažených nemocí Covid-19 prudce přibývá, ministerstvo zdravotnictví utahuje šrouby

16. 9. 2020

Ministerstvo zdravotnictví zareagovalo na zhoršující se epidemiologickou situaci v České republice. Od pátku 18. hodin zakazuje akce na stání ve vnitřních prostorách nad 10 lidí. Další opatření se čekají zítra, nevylučuje se ani zavření škol.

„Vzhledem k rapidnímu nárůstu počtu nových případů nákazy covid-19 v posledním týdnu jsme se s epidemiology rozhodli přistoupit k dalšímu opatření, kterým snížíme sociální kontakt v rizikových provozech a současně neomezíme kulturní a sportovní život,“ uvedl ministr Adam Vojtěch.

Toto opatření se týká především provozů barů, klubů a diskoték, kde se srocuje velké množství mladých lidí. Právě tyto provozovny jsou podle epidemiologů v poslední době největšími zdroji nákazy. Výjimku ze zákazu mají výstavy, trhy, veletrhy a další podobné akce. Plesy či taneční akce tak mohou fungovat, jen na nich musejí mít všichni místa k sezení.

Počty nově nakažených nemocí Covid-19 v posledních dnech trhají rekordy. e středu se nakazilo koronavirem 2138 lidí, tedy o téměř 400 více než předchozí den.  Celkový počet onemocnění od začátku epidemie se v České republice přehoupl přes 41 tisíc.

Podle epidemiologů, ale i některých politiků bude v následujících dnech počty nemocných dále rapidně stoupat. Místopředseda vlády Jan Hamáček ve sněmovně uvedl, že koncem září může být v Česku až 8 000 nově nemocných denně.

Vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula potvrdil, že počty nakažených budou v následujících dnech prudce stoupat a nevyloučil, že koncem září bude nutné přistoupit k dalším výrazným omezením, například i k uzavření škol.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Mám pocit,že Covid-19 nás asi všechny nemine,ale dokážeme se s ním poprat. Né každý na něj zemře ,ale dostane imunitu a bude tu pořád jako chřipka.Žádná bláznivá opatření a zavírání lidí doma ,nemá smysl,neboť virus se sám od sebe neztratí, jen bude číhat na oslabené jedince a zaútočí. Budeme se muset s tím naučit žít a chránit se jak se dá ,ale žít , pracovat a učit se ve školách je nutnost žití.
Marcela Škodová
Tak pokud přibývají i ti, kteří se sice u "okýnka" zaregistrovali, ale nevydrželi čekat dvě hodiny v řadě a potom jim přišla sms že jsou pozitivní, tak nárůst nakažených bude opravdu hodně vysoký. A ve svém okolí vím o několika takových případech - test potřebovali před dovoleno v Řecku.
Milan Kochaník
Zkrátka, ten neužitečný zdravotní lampasák nedá pokoj. Chce vyrobit nesmyslnými opatřeními národ, jehož děti se budou vyznačovat znalostmi na úrovni domorodců bývalých kolonií. Dlouhodobým pobytem v baráku jistě bude upevněno zdraví, tak na to může přijít právě jen někdo takový alias zelený mozek. Naopak, pobytem v terénu si lze jedině zpevnit zdraví, v baráku lidi schoulostiví a stanou se ještě více náchylnější nemocem, jakýmkoliv. Navíc se děti samy od sebe v tomto věku nedovedou spontánně různé věci naučit, to leda tak některý dospělí, který již ví, co chce sám od sebe, protože to chce.

Zpět na homepage Zpět na článek