Nehoří, má panenko?
FOTO: autorka

Nehoří, má panenko?

8. 10. 2020

Balada ze života íčkařky podle skutečné události:

 

Stalo se to jednou z rána

zůstala jsem doma sama.

Všechno bylo uklizeno,

vypráno a vyžehleno.

 

Ještě jedno kafíčko

pak dám dusit masíčko.

Za maličkou chviličku

budu sedět na Íčku.

 

Vyjádřím se k politice,

prospěju tím republice?

Mrknu jestli Elena

nevyfotila jelena.

 

Přidám dva, tři komentáře,

pak přivítám nové tváře.

Rozkliknu dvě reklamy,

v dálce slyším tamtamy.

 

Najednou je kolem bílo.

Že by se tak ochladilo?

Kdepak, to jde z kuchyně,

hoří guláš na víně.

 

To zas budou kecy, řeči,

už jsem z toho celá v křeči.

Aby ho tak trefil šlak,

šel si zrovna měřit tlak.

 

Běžím rychle do krámu

koupit kousek salámu.

K tomu kremžskou hořčici,

pivo už je v lednici.

 

Najednou je zase milo.

Bílo už se rozptýlilo.

Parfem Chanel Růže bílá

spáleninu přerazila.

 

Zdržuji se v kuchyni,

slyším kroky v předsíni.

"Už jsem doma a mám hlad".

"Pojď mi něco přichystat".

 

"Lásko dnes jsem nevařila,

nešla u nás elektřina".

"Připravím ti, miláčku

polívečku ze sáčku".

 

Z toho plyne poučení:

Při vaření Íčko není,

při vaření pro mě Íčko prostě

n e e x i s t u j e  !!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Lazarová
Hurá, nejsem sama, ale zveršovat to, to už je vyšší level. Pobavila jsi mě. Díky.
Jindra Hubačová
Hlavně, že jsi nemusela volat hasiče, pobavila jsem se. Maruško, děkuji a zdravím.
Irena Drob
Pěkné, jak bych tě viděla, ty se dokážeš ze všeho dostat i s humorem.
Martina Růžičková
Rozkošně zveršovaná katastrofa :-D.
Eliška Murasová
Maruško, pěkně Ti to veršuje. Taky se mi dějou věci.
Alena Vávrová
No, to ani nemusí být kvůli íčku, čistě jenom z blbosti (nebo únavy materiálu) -také nemám moc čisté svědomí, už se mi párkrát stalo, že jsem připálila hrnec i jen tak - nalila jsem na vyprázdněný hrnec vodu a postavila zpátky na ještě horkou plotýnku, že to pak odmyju a odkráčela "na lepší". Jenže ouha! Ona jaksi ta plotýnka nebyla vypnutá. A také bývalo úsměvné (až k pláči) - ještě za manžela - něco jsem dovářela a potřebovala doběhnout na zahradu pro kudrnku a p. a něco mne tam zdrželo (nejspíš sousedka za plotem) - no a po chvíli mi muž přišel říct, že se mi doma něco pálí...ne že by to vypnul, nebo dal stranou.... a že tu zahradu máme hodně velikou... ;-))
Daniela Řeřichová
Děkuji, moc jsem se bavila při čtení vtipně zveršované příhody. Připomíná mi to i naši domácnost.☺
Jana Šenbergerová
Mockrát jsme kvůli mému soustředění u PC málem přišli nejen o jídlo, ale i o hrnec. Naposledy to nedávno ohrozilo tři jablečné záviny. Naštěstí mám dobrý čich a výraznější vůni jsem včas vyhodnotila jako důvod k rychlému opuštění židle před počítačem. Vy jste sice přišli o dobrý oběd, ale my získali hezkou básničku. :-)
Elena Valeriánová
Mám splín a přečtu si tvoji básničku a musím se smát, hned je mi líp. Jo, to znám, jak jenom na íčko nakouknout chci, čas se dá do běhu. Na plotně oběd bublá, syčí a mé uší nic neslyší (ani nadskakující pokličku.) Marie, tleskám a děkuji.
Marie Doušová
Veselé,vtipné a kouzelně napsané.Obdivuji, jak se to povedlo dát do rýmovačky, pro naše íčkařky.........Dík...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.