Dámy a pánové po šedesátce slavili úspěch na přehlídkových molech
Módní přehlídka i60 Senior Fashion. FOTO: Jakub Vacek

Dámy a pánové po šedesátce slavili úspěch na přehlídkových molech

30. 9. 2020

Věk je jen číslo. Na dvou módních přehlídkách v Praze a ve Zlíně předváděli módu dámy a pánové zralého věku. A sklidili zasloužený potlesk přítomných diváků.

Již pošesté uspořádala ve Zlíně módní přehlídku paní Hana Lancová. V roce 2015 se domluvila se zlínským magistrátem na uspořádání první módní přehlídky pro dámy ve věku 50+ a měla takový úspěch, že se s městem dohodla na dalších ročnících. Ten poslední se konal letos koncem září. Vystoupení devíti modelek doplňoval další program - prezentace historických kostýmů či vystoupení taneční skupiny. "Organizace této akce mě velmi baví, zúročila jsem v nich své organizační schopnosti získané během mé dvacetišestileté pracovní kariéry. Musím konstatovat, že ne vždy narazí člověk na pochopení a vstřícnost. Pokud se jednání nedaří, nikdy netlačím na pilu a čekám až přijde pravý čas. Vím, že v životě není nic náhoda a že štěstí přeje připraveným," říká Hana Lancová.

Druhá módní přehlídka se konala ve Ville Pellé na Praze 6 v rámci Fresh Senior festivalu. Pod taktovkou Elen Zajíčkové předváděli outfity tři pánové a devět dam. Diváci mohli sledovat oděvy z českých butiků a módní doplňky - kabelky, šperky, ale i deštníky.

"Příprava módní přehlídky je vždy dlouhý proces, na který se ale vždy velmi těším. Ráda hledám nová přátelství, poznávám charaktery lidí, baví mě objevovat nové obchody a v nich nové značky, představovat zapomenuté české firmy a tvořit celek, který je ispirací pro všechny dámy i pány ve vyšším věku, kteří někdy v módě tápou. Mé přehlídky jsou vždy odrazem pochodů v mé duši," říká Elen Zajíčková, která módní přehlídky připravuje pro portál i60.cz již sedmým rokem.

"Letošní rok podobným akcím kvůli pandemii koronaviru nepřál. Věříme ale, že se příští rok setkáme nejen před přehlídkovými moly, ale i na dalších akcích pro aktivní seniory," uvedl Jan Raška, šéfredaktor portálu i60.cz, který módní přehlídky pořádá od roku 2014.

 

Na video z módní přehlídky ve Ville Pellé se můžete podívat zde:

móda
Hodnocení:
(4.3 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danuše Stočesová
Milí přátelé, děkuji za zmínku o přehlídce. Byla jsem tam také, i když úplně jiná, než jsem ve skutečnosti. Byla to opravdu umělecká přehlídka, moc mne to těší. Paní Elen mi poslala fotografie, tak jednu zveřejním. Ono ani nešlo o modely nebo účesy, především šlo o uměleckou atmosféru. Největší radost mi udělal šperk, který jsem měla na sobě. Byl to anděl. Děkuji a mějte se hezky. Se srdečným pozdravem. Dana
Alena Várošová
Moc se mi líbily kabeky,či doplňky a také Dáma v kobouku s květinami v retro stylu.To je opravdická úžasná Dáma,ale ta je z přehídky ze Zlína,.jen vypůjčená fotografie.Taky jsem poznala Danuši Stočesou,což mě těší a další,které se pravidelně zúčastňují módních přehlídek pod vedením Elen. I ta na titulní straně videa je tanečnice,Já si lidi moc dobře pamatuji a ji dokonce když měla fotku s helmou na hlíavě.
Dagmar Bartušková
Díky videu jsem si to jako divák užila. Krásné oděvy a doplňky se snoubí s elegancí.
Jitka Mošovská
Profesionální video podtrhlo krásu a eleganci.
Kateřina Baziková
Ach, ta úžasná dáma v úžasném klobouku s květinami!
Dana Puchalská
Tak i já se přidávám k těm, které si pustily video. Ano, Evi to byla opravdu Danuše Stočesová.
Eva Mužíková
Také jsem se ráda podívala. Přesně tak jak Ivaně, mi neušlo " gentlemanské chování " pana Slávka. Asi se pletu, ale jedna z modelek mi připadala jako Danuše Stočesová. Nebo se nepletu????
Jitka Mošovská
Bylo to moc prima odpoledne.
Anna Potůčková
V Praze jsem nebyla ale ve Zlíně jsem si ji hezky užila. Hanka opravdu umí všechno krásně zorganizovat a připravit. A modeli i modelky když mají takovou oporu, to se jim pak chodí po molu. Byli všichni sám úsměv a samá radostná tvář! Věřím, že Covidu-19 se tu líbit nemohlo a odkráčel mimo obě přehlídky někam hodně daleko......
Svatava Páleníková
Moc pěkné. Modelky i stylistky chválím za vkus i kreativitu.

Zpět na homepage Zpět na článek