I kdyby trakaře padaly
Foto autorka

I kdyby trakaře padaly

9. 10. 2020

Ano, i kdyby trakaře padaly, návštěvě Starých Splavů nezabrání téměř nic. Minulý týden dcera nahlásila úterní volno, takže bylo rozhodnuto, že 6. 10. 2020 se jede na houby. Přibraly jsme ještě Terezinu skorošvagrovou Inu z Kopist a bylo rozhodnuto. Brzké ranní vstávání mi neděla moc dobře, nicméně jsem už v 5.30 byla vzhůru, tak jsem z té milované postele raději vylezla.  Cvakání na parapet a pohled z okna nám řekly, že opravdu prší. Jenže dohoda je dohoda, a tak jsme ke svačině přibalily nezbytné pláštěnky, natáhly nepromokavé boty a vyrazily pro Inu. Ta už stepovala před vraty, tak šup šup do auta a jedeme.

Cesta nám celkem dobře ubíhala, moje skeptické, co když houby neporostou, bylo udušeno hned v zárodku, a tak jsme kolem deváté hodiny v pohodě dorazily do našeho milovaného lesa. Nikde ani noha, což nám naprosto vyhovuje, navlékly jsme pláštěnky, neboť stále jemně pršelo, košíky a kudličky v rukách a hajdy do lesa. Nebudu vás napínat, moje, co když neporostou, se splnilo téměř na 100%, jediná dcera našla pár mokrých kozáků a čerstvých kačenek. Vzdaly jsme to asi tak po hodině a půl, připomínám, že stále pršelo.

Už jsem se několikrát na íčku zmiňovala, že jsme do Splavů léta jezdili na dovolenou, to bylo ještě za totality. Ina tohle rekreační středisko vůbec neznala, tak jsme ve městě zaparkovaly a lesem jsme se vydaly k jezeru, nebo k rybníku? Jezero je zavedenější. Pořád drobně pršelo, ale nás to neodradilo, z vršku byl hezký pohled na Splavy, došly jsme do přístavu, nové rekreační budovy a obytné rezorty působily skvostně, vodní přepad byl prázdný, protože bylo méně vody v jezeře. Zpátky jsme šly městem a obě s Terkou jsme nostalgicky vzpomínaly na časy minulé. Nejvíc mě to přepadlo v parku s roubenkami, tam býval vždycky kolotoč a střelnice. A stále pršelo.

Procházka po Splavech a u jezera mi udělala moc dobře na duši. Vůbec mi nevadilo, že naše košíky zůstaly prázdné, fotila jsem jako o závod a myslím, že si tento výlet ještě jednou zopakujeme, tedy les určitě. Zvu vás na malou procházku po Máchově kraji, i když jen na fotkách. Za počet fotek nemůžu, nechtěla jsem vás o nic ochudit. Abych nezapomněla, cestou domů přestalo pršet.         

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jen cestujte za každého počasí, když k tomu máte příležitost. Článek s fotkami pokaždí potěší.
František Matoušek
Díky i za deštivou procházku. Na Staré Splavy mám vzpomínku z jedněch prázdnin, kdy jsme je navštívili s partou kamarádů.Nakonec z Mladé Boleslavi to není daleko. Přiblížila se noc a my neměli, kde hlavu složit, tak jsme vzali za vděk lavičky na tamnějším nádraží. Tam nás však budily projíždějící nákladní vlaky a tak jsme se dosti rozespalí přesunuli do vlečňáku autobusu, který stál na nedalekém parkovišti. Ráno jsme byli všichni velice překvapeni, neboť to byl vůz používaný jako kurník pro slepice (ty tam v té době nebyly). Musím říct, že na nás asi vábný pohled nebyl. Jo, abych nezapomněl Naďo, pěkné fotky.
Marie Seitlová
Pěkná fotoprocházka kolem jezera. Vzpomínám, jak jsme tam byli na setkání ička.
Elena Valeriánová
Můj bývalý kolega z fotokkubu říkával, fotit se dá za každého počasí. A jak je vidět, tak dá. Pěkné počteníčko.
ivana kosťunová
Staré Splavy se mi vždy líbily více, než Doksy- mají charakter takového toho městečka, kam jezdily měšťanské rodiny na letní byt ( zase ta první republika) .
Anna Potůčková
Nadi tak i když pršelo, hřibů nebylo tak jezero to vše vynahradilo. Je to dle fotek obrovské jezero a docela by se mně tímto krajem procházka moc líbila. Díky za tento článek!
Vladislava Dejmková
Asi je to všude s houbami podobné, u nás také tento týden nerostou. Netuším proč. Sucho není, moc chladno také není.
Daniela Řeřichová
Další hezký článek a krásné fotografie- nejen jezera. Vše ponořeno do nostalgické podzimní nálady, děkuji.
Eva Mužíková
Článek jsi mohla také nadepsat: " A chči...e a chči...e".. ale tento způsob vyjadřování je známý spíš u mne:)))))) Nedivím se, že jste to nevzdaly. V krajině okolo Splavů a Doks je opravdu nádherně, což dokazují i Tvé dnešní fotky. Je to i krajina mého mládí, tam jsem začínala po maturitě pracovat jako zootechnička v obci Bezděz. Krásné fotky a vtipný text..
Dana Puchalská
Naďo, děkuju za krásný článek o Starých Splavech. Byla jsem tam na dovolené před cca 30 lety. A koukám jako blázen, jak se městečko rozrostlo. Pak jsem tam byla asi před 25 lety,ze zvědavosti jak to tam asi vypadá. Fotky jsou jako vždycky od Tebe parádní, děkuju.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.