Je čas na hádanky - tentokrát matematické
www.pixabay.com

Je čas na hádanky - tentokrát matematické

13. 10. 2020

Protože je mezi vámi dost těch, kteří mají rádi hádanky, připravila jsem pro vás tentokrát tři matematické. Nejsou nijak těžké, papír a tužku pravděpodobně nebudete potřebovat.

 

1. Součet třech po sobě jdoucích čísel je 348. Které to jsou?

2. Za starých dob velkých řeckých filozofů, se ptali slavného matematika Pythagora, kolik žáků navštěvuje jeho školu. Odpověděl jim: „Polovina mých žáků studuje matematiku, čtvrtina studuje hudbu, sedmina celou dobu mlčí a kromě toho jsou tam ještě tři krásné ženy.“
Kolik žáků navštěvovalo školu slavného Pythagora?

3. Zkuste zjistit, jak pokračuje tato posloupná řada: J, D, T, Č, P, Š, S, ...
PS: je to tak trošku chyták, s prostou logikou tady asi nevystačíte. Ale má to řešení a to docela vtipně jednoduché. Opravdu.

Upozornění:

A jako vždy si první den po zveřejnění nechte "vaše výsledky" jen pro sebe, nepište je do komentářů, abyste nepokazili radost z hádání ostatním. Řešení bude odtajněno až druhý den po zveřejnění. 

 

Zdroj: www. kryptograf.cz, www. hadankar.cz, www.hlavolamy.stylove.com

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladislava Dejmková
Odhalení: 1: 115,116,117 2: 28 3: jedna, dvě, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm,...
Eva Mužíková
Jasně,mám i dvojku.....super hádanky mozek pracuje...
Eva Mužíková
Mám jedna a tři... Na dvojku si musím udělat čas.
ivana kosťunová
Mám první dvě- do třetí jsem nešla, tak uvidím.
Irena Drob
Jo, jo, to jde - hádanky mám ráda jakékoliv
Eliška Murasová
První a třetí mám. Zajímalo by mě, co Maruška nepublikovatelného vymyslela. Dvojka nejsem si jistá.
Marie Měchurová
Jedničku a dvojku mám. U trojky mám dvě možnosti. Jednu publikovatelnou a jednu nepublikovatelnou.
Jana Šenbergerová
1. a 3. úkol jsem zvládla docela rychle, do druhého se ani nepustím, nemám tyto příklady ráda, pro mě to vždy byla vysoká matematika. Přesto mě hádanky potěšily. :-)
Jitka Hrůšová
Mám vyřešeno, snad dobře. Moc díky za hádanky.
Zuzana Pivcová
Tak teď mi došla ještě ta dvojka, ale trojku zkusím až později.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.