Ztráty a nálezy
Foto autorka

Ztráty a nálezy

17. 10. 2020

Za svůj život toho člověk ztratí, ale i najde hodně. Ztrácíme přátele, své blízké, své domácí mazlíčky. Na druhou stranu, aby byla dodržena rovnováha, spoustu toho nacházíme a objevujeme. Nebudu vypisovat, co nacházíme, protože u každého jedince je to jinak, jediné, co máme všichni společné, je láska a to láska ke komukoliv a k čemukoliv.

Tak, teď jsem si dovolila trochu filozofování a zkusím použít humor. Proč jsem příspěvek nazvala Ztráty a nálezy, hned vysvětlím. Co člověk taky může ztratit, je peněženka. Ano, tuto věc, která je pro mnoho z nás moc důležitá, pro mě taky, jsem ve středu ztratila. Stalo se to podruhé v mém dlouhém životě. A přišla jsem na to ve čtvrtek, když jsme se s dcerou chystaly jet utrácet. Jak to tedy bylo. Vzala jsem si kabelku, dávala  jsem do ní mobil a něco jsem v ní hledala, a jak tak v ní štrachám, něco mi chybí. Ano, peněženka, hádáte správně. V tu chvíli jsem myslela, že mě klepne pepka. Polilo mě horko a zařvala jsem, že šrajtofle je pryč. Dcera mi říká, ať neblbnu, že se najde. V mozku se mi roztočila kolečka a já vyjmenovávala, kde jsem ve středu  byla. Takže jsem zavolala do lékárny, ta byla poslední, a nic, manžel, který odjel na veterinu pro léky, se díval v autě a nic, v ulici, kde se nachází lékárna, taky nic, bezdomovců v parčíku jsem se z obavy ptát nešla. Fakt se mi chtělo brečet. Naštěstí tam nenosím doklady, důležitá byla jen platební karta, tak, babo, raď. Neradila baba, ale dcera, bankovní Helpdesk a trocha zklidnění.

Nebudu to déle protahovat. Nákup v Möbelixu, Tamdě a Kauflandu se uskutečnil, naše hodná dcera mě finančně založila, nechala jsem zablokovat svou platební kartu, a jely jsme domů. Po cestě jsme se dohodly, že si vezmeme klíče od našeho auta a pro jistotu to tam ještě prohlédneme. Když ho Terka otevřela, zavolala na mě, že to musím vidět. No a já viděla, mezi předními sedačkami na otvoru pro pití trůnila moje milovaná peněženka. Nevěřila jsem svým očím, manžel mi tvrdil, že to auto prohlédl důkladně. Když jsem mu ji doma ukázala, nevěřil svým očím on. Ani jsem mu nevynadala, nějak to nešlo.

Radost z nálezu nejcennější věci v mé kabelce pochopí jen ten, kdo to také zažil. Proto jsem tomu dala tento název.  Pokud se to bude někomu zdát přízemní, je to jeho věc, já pozemskými statky nepohrdám. Za několik dní mi přijde nová karta, zatím budu utrácet s kartou manžela. Přeji všem hezký a méně uplakaný podzim.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Tomu hroznému pocitu, když zjistíte, že vám něco tak důležitého chybí, moc dobře rozumím. Zrovna nedávno jsem zapomněla peněženku položenou na poličce u pultu v recepci u lékaře. Platila jsem kartou nějaký poplatek a zároveň se objednávala. Na ztrátu jsem přišla, až když jsem dojela metrem domů a šla nakoupit. Nohy se mi při tom zjištění podlomily. Naštěstí mi recepční po zavolání potvrdila, že ji nějaká pacientka na peněženku upozornila a že ji má pro mě schovanou. Měla jsem štěstí :-).
Dana Puchalská
Peněženku jsem jednou zapomněla v obchodě. A bylo tam opravdu dost peněz. Jakou já měla radost, když ji obchodník našel a zavolal mi, to si jistě dovede každý představit. Je to už dlouho, onen Vietnamec tu už není. Ale patřil mezi slušné lidi.
Soňa Prachfeldová
Tohle se mi stalo s drahými brýlemi na řízení auta, které mi po roce našla vnučka pod předním sedadlem. Sláva, je vidět, že andělíček stražniček funguje.
Anna Potůčková
Marně lovím v paměti, zda jsem já někdy ztratila peněženku, ale asi zatím ne. Tak doufám, že tu za pár dnů nenapíši podobný článek.
Eva Mužíková
Ještě dodám svůj příběh. Před lety jsem nechala peněženku na pultě v drogerii. / 3 000,- plus všechny doklady/ Vrátila jsem se během pár minut, prodavačka to nepřiznala.. Takže ihned jsem šla na policii, do banky, kde mi OPRAVDU!! jen na nahlášení rod. čísla vyplatili 42.000,- Kč na ruku...asi i zablokování karty... Jedu domů a asi za půl hodin volá měst.policie, že mají mojí peněženku... Vracím se... hned naproti drogerii v průjezdu obyt. domu jsou poštovní schránky. Tam jí našel zastrčenou starý pán a odnesl jí hned na policii / kousek dál v ulici/. Byly tam všechny doklady, krom těch 3.000,- kč...Tak jsem zase nakráčela do banky, provedla vklad/ opravdu si už nevzpomenu, zda mi vystavili hned novou kartu, nebo co vše to obnášelo. Ale byla jsem ráda, že mne minul koloběh s opatřením dokladů... Na paní prodavačku jsem se vykašlala, nepřiznala by se, asi by se musely brát otisky z mé peněženky a to policie nenavrhla... Takže, konec dobrý, krom těch peněz..
Marie Doušová
Mám také zkušenost se ztrátou peněženky, ale já už jí nikdy nenašla . Věděla jsem ,kde jsem jí nechala a když jsem se vrátila během 5 minut ,tak prodavačka prohlásila, že tam nic na pultě nezůstalo. Bylo mi to divné ,vždyť tam během té doby nikdo nepřišel,ale co se dalo dělat,musela jsem jí věřit , že peněženka sama odešla a já se s ní holt nepotkala. Dříve jsem měla v peněžence jen peníze/500Kč/ a lístek z čistírny a pár fotek dětí. Ještě že jsem v čistírně potkala paní ,která si mě pamatovala a kabát jsem po nějaké době dostala .Od té doby si na peněženku dávám veliký pozor ,neboť dnes už má docela dost karet o které bych nerada přišla.
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše odpovědi, jednoho potěší, že se to nestává jen jemu. :-)
Jana Šenbergerová
Také se mi občas stane, že nemohu něco najít a nakonec se to objeví. Ten krásný pocit úlevy znám. Peněženku jsem jednou ztratila a jednou mi byla ukradená v obchodě, když jsme s dcerou kupovaly šaty do tanečních. :-(
Jarmila Komberec Jakubcová
Hlavně, že je to příběh s dobrým koncem. Také jsem zažila několikrát podobné situace. A ta radost, když se hledaný předmět najde.
Helena Přibilová
Stejnou situaci jsme zažili na Taiwanu. Manželovi zřejmě při vylézání z taxíku, který nás přivezl do hotelu, vypadla z kapsy peněženka. Naštěstí jsme měli od taxikáře vizitku, takže jakmile jsme zjistili ztrátu, požádali jsme recepční, aby taxikáře zkontaktovala. Taxikář přijel a skutečně jsme peněženku našli. Byla pod sedačkou.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%