Vzkaz Zdeňka Svěráka čtenářům i60.cz
Herec Zdeněk Svěrák. FOTO: mujrozhlas.cz

Vzkaz Zdeňka Svěráka čtenářům i60.cz

22. 10. 2020

Požádali jsme pana Zdeňka Svěráka, zda by byl tak laskav a poslal v této nelehké době vzkaz našim čtenářům - seniorům. Pan Svěrák našemu přání vyhověl. Tady jsou jeho laskavá slova.

 

Milí vrstevníci,

požádali mě, abych Vám napsal nějaké moudro, které by se hodilo do tohoto podivného času. Nejsem mudrc, ale vím jistě, že tělo a duše jsou spojeny tak těsně, že jedno bez druhého není. Když se ublíží duši, odnese to hned taky tělo a naopak.

Z toho plyne, že dobrá nálada tělu prospívá víc, než si myslíme. To je ta hlavní moudrost. A tak nám (i sobě) radím, abychom k sobě byli laskavější než jindy.

Když se vám zdá, že to dámě sluší, řekněte jí to. Máte-li na jazyku něco veselého, ven s tím. Udělat někomu radost je zdraví prospěšné.

A taky radím optimismus.  Není možné, aby se na ten neřád nenašlo koště.

To vám vzkazuje

                                                                                                  Zdeněk Svěrák (84)

 

 

 

 

 

herci osobnosti
Autor: Redakce
Hodnocení:
(4.8 b. / 42 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Hradecký
Pokud byste se nepletl do politiky, které zjevně nerozumíte, ale v níž jste finančně zaháčkován (ČT a pod.), dala by se Vaše moudra akceptovat. Zatím jste mne svým konáním ale přesvědčíl, že se Vám nedá věřit. Je to smutné, ale je to tak.
Pavča Horák
Díky, za vlídné čtení. Také vám přeji zdravé dny .
Marta Badalcová
Paní Kočandrlová máte pravdu ,nemusím ho,zdá se mi poněkud mazaný,zde má mnoho díků ale já ho neberu.
Lenka Kočandrlová
Od jisté doby jsem přestala p.Svěráka brát ,včetně toho,že se nedívám a neposlouchám,ač kdysi jejich hry jsem znala skoro nazpaměť. Nikdo nemá patent na rozum,a někdy i vyžádané rady jsou jen ozvěnou a jarním sněhem.
Hana Pořízová
Milý pane Svěráku,aniž chcete,provázíte mě a celou moji rodinu tu a zde i tam od mých třiceti let a je mi 70.Dnes jste opět nezklamal,ano jste to Vy,laskavý,moudrý a teď jste mi rozplynul nenáladu.Díky,díky díky!!!!!!!!!!!!Buďte zdráv/čilen,čipern,křepek a svěž/
Oldřich Čepelka
My, kteří tato slova chápeme, je prostě musíme šířit. Zkoušet to pořád znova. Pomoci aspoň jednomu ustrašenému nebo zlému člověku.
Alena Gebauerová
Děkuji, hezká slova, bohužel se nedostanou k těm, kteří by si je měli přečíst. Ohleduplnost u nás nějak pokulhává.
Josef Borecký
Jo jo, tak je to.
Marie Doušová
Krátké, srozumitelné a povzbuzující do dalších dní. Dík....
Lidmila Nejedlá
Pane Svěráku, je hezké, že jste nás potěšil na i60. Já vám děkuji a doufám, že váš vzkaz je pro celý národ, nejen pro ty, na jejichž straně stojíte. Vaše persona vždy na mne působila ve vašem divadle na Žižkově jako moudrá, spravedlivá, nestranná. Chci si vás stále vážit a proto i vám přeji zdraví .

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.