Rouška jako módní doplněk. A jakou nosíte vy?
Ilustrační foto: pinterest a styloverousky.cz

Rouška jako módní doplněk. A jakou nosíte vy?

27. 10. 2020

Z otravné nutnosti se pro mnohé stal módní doplněk. Roušky jsou nyní k mání v nejrůznějších barvách, vzorech, typech. Některé dámy jich dokonce mají desítky a volí je tak, aby ladily k oblečení.

S tím, že se rok 2020 vepíše do dějin jako doba roušková, už nic nenaděláme. Mnozí lidé se s touto nepříjemnou skutečností vyrovnávají aspoň tak, že kus hadříku povýšili na legrační či elegantní doplněk. Rouška tak trochu vyjadřuje, jaký její nositel je.

Někteří nad takovou hloupostí jako je barva či vzor o ochranného prostředku nepřemýšlejí a volí zásadně ty jednorázové. Jiní vsadili na decentní černou. Ale pak tady máme spoustu pozoruhodných jevů.

Téměř dojemní jsou pánové v černých oblecích, kteří jsou k vidění s rouškami jasně dokazujícími, že jim je ušila manželka, maminka či babička ze nějakého kusu látky, který byl po ruce. Jsou s květinkami, s postavičkami, působí tak nějak něžně, mateřsky. Je jasné, že pánové by raději měli ty černé, ale tak přece se nehodí nenosit dar, se kterým si někdo dal práci: „Petříčku, ty nenosíš tu roušku s kopretinkami, kterou jsem ti ušila?“ „Ale  to víš, že jo, mami, právě jsem ji pral, suší se.“

K vidění je i početná skupina lidí, kteří sázejí na roušky co možno nejbizarnější, nejbláznivější, s potiskem zubů, s různými nápisy a kdo ví čím ještě.

Existuje i skupina dam, které jsou ochotny zaplatit za roušky vysoce elegantní, zdobené kamínky či výšivkami.

Pro někoho je takové přemýšlení nad vzhledem roušky poněkud zbytečná zhýčkanost v těžké době. Pro někoho naopak cesta, jak tuto těžkou dobu přežít. A jakou roušku nosíte vy?

móda
Hodnocení:
(4.6 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Dobrý den, na FD jsem dala ukázku roušky, čímž jsem splnila slib. Hezký den!
Ondra Vysma
Přece stačí koupit kus nějaké pěkné látky a pak ji celkem rychle podle nějakého návodu sešít https://jaksit.cz/jak-usit-rousku/
Eva Buchtelová
Paní Vando děkuji,mám dost,a šití v ruce mi nevadí,alespoň mi uteče čas.Dělám si je na míru ke sému "fucku."
VANDA Blaškovič
Dobrý den, slíbené foto týkající se roušek uveřejním až po Dušičkách. Přeji všem klidné dny.
VANDA Blaškovič
Paní Evo B., šití roušek v ruce musí být fakt zdlouhavé. Pokud byste chtěla, nějaké Vám předám v Praze, či pošlu poštou, až budu v ČR. Tedy, pokud budou ještě k potřebě....
Soňa Prachfeldová
Pestrost roušek je alespoň zpestření. U moderátorů , když ladí s oblečením je to nutností. Mám docela obyčejné , jednobarevné , nikam do společnosti se nyní nechodí. Takže jedině když zajedu nakoupit .
VANDA Blaškovič
Paní Dano, máte naprostou pravdu, dříve lidé s rouškami byli podezřelí...časy se mění.
VANDA Blaškovič
Bertice, ahoj. Nevím, zdali to budeš číst. Ale pokud máš respirátor s výdechových otvorem, tak se rouška nosí na něj.Dýchá se v něm dobře a chráníš tím i ostatní. Ale píšeš, že to udýcháš. Tak asi máš respirátor bez výdechového otvoru. Opět účinnější roušku na respirátor, nežli pod něj. Ale v tomto případě je rouška celkem zbytečná. Ode mne asi tak.
Dana Divišová
Paní Vando, šijte, pochlubte se s nimi, myslím, že je jen tak nezašantročíme. Vir tu bude pořád, my se musíme chránit sami a nespoléhat na nikoho jiného. Pamatuju před lety, kdy na Plitvičky přijeli dva autobusy snad s Číňany a všichni měli roušky. Tenkrát mne to udivilo.
VANDA Blaškovič
Šití roušek se pro mne stalo užitečnou zábavou. Musím říci, že vyrábím designové roušky s vkládanými nano filtry. Mám z nich velikou radost. Nyní jsou žádané černé roušky. Barevné roušky doplňuji šálkami, motýlky. Určitě se budou našim modelkám líbit, tedy nejen modelkám. Zítra dám jedno ukázkové foto na FD. Roušky jsou nejenom krásné, ale i vysoce funkční. Jsem zvědavá, co na ně řeknete. Ale přesto, už abychom je mohli někam zašantročit...

Zpět na homepage Zpět na článek