Malebný Trojský zámek
Úvodní foto: autorka

Malebný Trojský zámek

2. 11. 2020

K Trojskému zámku jsem došla od nově otevřené lávky, kterou jsem vám představila minule. Na malebnosti mu přidávaly krásné podzimní počasí a barvy. Čas se zastavil. Vnímala jsem jeho génia loci. Už jsem tu dlouho nebyla. Sedla jsem si na lavičku, napila se a bylo mi hezky. Překvapilo mne, jak daleko je od zámku vidět – dokonce na vzdálené Hradčany a Petřín.

Barokní zámek nechal postavit v letech 1679 - 1685 hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka jako své letní sídlo. K zámku přiléhá rozsáhlá krásná francouzská zahrada; v jeho areálu jsou také hospodářské budovy. K zámku patřila i kaplička a vinice sv. Kláry; dnes jsou součástí botanické zahrady. V prostorách zámku pořádá Galerie hlavního města Prahy sezónní výstavy. V zámeckém areálu se konají také koncerty.

Hlavní bránou jsem vyšla k zastávce autobusu u zoologické zahrady. Odjela jsem k Nádraží Holešovice, odkud to mám pěšky domů asi patnáct minut.

Budu moc ráda, když se vám u zámku bude líbit tak jako mně.

 

Zdroje:

https://www.prague.eu/cs/
https://cs.wikipedia.org

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Děkuju. :-)
Dana Puchalská
Věrko, parádní fotky. Ale nikdy jsem tam nebyla. Ale okolí znám moc dobře.
Anna Potůčková
Věrko díky za nafocení zámku, kde jsem nikdy nebyla! Fotky jsou opravdu moc hezké a lákají k návštěvě zámku!
Irena Mertová
Hezké fotky :-)
Věra Ježková
Děkuji za další milé komentáře. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc hezká fotka - jednou jsem k Trojské lávce jela lodí a byl to skvělý výlet.
Martina Růžičková
Věro, moc hezky jsi zámek nafotila. Je to nádherná stavba. Park si pamatuji ještě s mohutnými kaštany. Jako malá jsem si pod nimi hrávala a zlobila se, že rodiče za cíl výletu zvolili zámeckou zahradu a ne blízkou zoo.
Dana Divišová
Chodím sem s kamarádkama alespoň třikrát do roka. Většinou vystoupíme na stanici Kovárna, projdeme krásnou trojskou botanickou zahradu a sejdeme k zámku. Projdeme park (v zámku jsme byli vícekrát), posadíme se na lavičky u fontány. Pak to vezmeme podél Vltavy , sedneme si na lavice u Trojského kanálu a pozorujeme kanoisty. Pomalu dojdeme do Holešovic na metro. Je to pro nás taková relaxační vycházka. Máte krásné fotky. Nádherný pohled na obrovský park je právě z vyhlídky sv. Kláry.
Naděžda Špásová
Věrko, moc hezké fotky, naposledy jsem u Trojského zámku byla v roce 2008. :-)
Daniela Řeřichová
Věro, díky. Moc hezký článek o jednom z pražských klenotů a k tomu krásné fotky. Pro mne je favoritem č. 13.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.