Moje závislosti
Ilustrační foto: pixabay.com

Moje závislosti

4. 11. 2020

Občas proběhne médii statistika o závislostech na alkoholu, cigaretách či jiných drogách. Zabilancovala jsem a zjistila, že též nejsem nepopsaný list papíru.

V dětství jsem byla závislá na kamarádce, která byla nedostižným vzorem pro vymýšlení lumpáren a já jsem ji ochotně následovala.

V rané dospělosti jsem byla závislá na své urputné nezávislosti, která dala rodičům hodně zabrat.

Od střední dospělosti až do současné doby se stal mou závislostí květák, bez něhož se má kuchyně neobejde, ale obešla by se bez něj má rodina.

Po pořízení chalupy jsem se stala závislou na nákupu kytiček s cílem udělat ze smetiště malé Průhonice.

Od chvíle, kdy jsem se naučila číst, jsem závislá na knihkupectvích a  k této neřesti jsem svedla i vnučku.

Jsem také závislá na rodném městě a přivlastněné Vysočině.

V poslední době jsem závislá na rubrice Foto dne na portálu íčka. Moje závislost kochat se nádhernými obrazy přírody, dokumentací památek a sdílením situací ze života mých souputníků se pomalu již stává obsesí. Tím pádem jsem také závislá na počítači a zřejmě jsem se nakazila nemocí zvanou netholismus.

A teď nevím. Mám jít na odvykačku?

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Na odvykací kůru nechod, není ji třeba. Takových závisláků na Pc je asi hodně lidí a nebylo by tam stejně pro Tebe místo. A o Íčku asi škoda slov, takových je nás asi také velmi mnoho!
Daniela Řeřichová
Děkuji milým íčkařům za laskavé a vtipné komentáře.♥
Elena Valeriánová
Danielo, to už nestojí za to. Do té stovky to doklepeme s íčkem a pak uvidíme, co život přinese :-)
Eva Mužíková
Naše malé závislosti, bývají i někdy k zlosti. Hlavní je, že o nich víme, alespoň se nenudíme. Odvykačku půsť hned z hlavy, Tvé " výtvory " mne moc baví. S úsměvem na " líce", tleská Ti Bertice:)))))
Jan Zelenka
Sympatický článek. Každý z nás je zřejmě na něčem "závislák". Já, byť žiji sám, nejsem asi normální, neboť jsem závislý na vaření. A pak na psaní. Kupodivu na íčku příliš závislý nejsem. Holt, každý jsme nějaký.
Martina Růžičková
Máte sympatické závislosti :-).
Daniela Řeřichová
Ještě jednou děkuji všem spřízněným duším za podporu. Dilema vyřešeno.☺
Irena Mertová
Na odvykačku nechodit (ani nevím, kde Centrum odvykání závislosti na květáku sídlí)...
Alena Tollarová
Rozhodně ne!
Naděžda Špásová
Danielo, moc hezky jsi to napsala. Každý nějakou tu závislost má, někdo to tutlá, jiný to na sebe práskne. Takže v tvém případě je odvykačka zbytečná a můžu ti říct, že na íčku je nás závislých hodně. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...