Má naděje smysl?
Foto: Zuzana Pivcová

Má naděje smysl?

6. 11. 2020

Život nám krade lásky a přidává vrásky. Lásky umírají nebo mizí z různých příčin a vrásky si značí člověčí věk. Většinou to bolí a vy si říkáte - proč? Nikdo vám nikdy neodpoví, protože odpověď neexistuje. A tak se s tím smíříme a žijeme dál a snažíme se mít proč žít.

Zasadíme si svůj strom naděje a držíme se ho, i když mu opadává listí. Je to prostě člověčí podzim a jde to dál. Vy ho nevítáte, ale jemu je to stejně jedno. Nechcete mít stejnou cestu, ale máte ji. Podzim vám vždy dovolí na chvíli se zastavit a nadechnout se.

Díváte se smutně na svůj stromek naděje a hledáte ještě nějaké listí. Pak si pod stromek sednete a přemýšlíte o tom smyslu. Nevím, ale možná budu ještě nějakou dobu čekat. A jak tak čekám, najednou vidím, že stromek ještě žije a já taky.

Naděje mě přišla zahřát a já to ráda přijímám.

PS A jestli si myslíte, že píši nějak moc často, tak mi to promiňte, ale já se tak udržuji v normálu. Děkuji.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
zuzana šišková
Naději nikdo neviděl umírat, proto asi opravdu odchází až po nás. A to je dobře. Přátelství s nadějí patří k nejhezčím.
Jan Zelenka
Jsem moc rád, že jsem zde, na íčku, objevil pár lidí, raději upřesním, pár žen, které píší moc pěkné a krátké glosy. Mám rád tento žánr. Také se jím, krom jiného, zabývám.
Jarmila Komberec Jakubcová
Hanko moc zajímavé zamyšlení. Také foto Zuzky P. je moc hezké.
Růžena Kuželková
Dalo by se říct - ze života a proto pravdivé,díky.
Dana Divišová
Moc hezká úvaha . Někdy jen naděje drží člověka při životě. K tomu přidám čínské přísloví. Neprolévej slzy, můžeš-li ještě doufat.
Libor Farský
Moc rád Tě čtu, ale přečtenou Tě ještě zdaleka nemám. Chybí mi osobní setkání a pohled do očí ...
Hana Nováková
Hanko, naděje umírá poslední, každý ví, kolik v tomto slovním spojení je pravdy ověřené životem. Děkuji za článek a pišta a pište a pište, kdo chce, bude číst, kdo ne, nebude, nikoho nikdo nenutí!!!
Marie Faldynová
Perfektní postřeh: Strom naděje, který jsme si sami vypěstovali, může opravdu skončit jakkoliv: opadá mu listí, můžou mu ulámat větve nebo ho rovnou porazit. Pak je ještě strom naděje, který můžeme přijmout jako dar. Strom naděje, který mi nikdo nezničí. Jak zpívá Jindřich Černohorský - Věřím v lepší svět ex post.
Marie Seitlová
Hanko moc se mi vaše úvahy libí, jen tak dál.
Helena Votíková
Moc pěkné zamyšlení.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.